Udany rewanż Polek i jednobramkowa wygrana ze Szwajcarkami

Strona głównaPiłka nożnaReprezentacja PolekUdany rewanż Polek i jednobramkowa wygrana ze Szwajcarkami

Zwycięstwem Polek 1:0 zakończył się drugi mecz towarzyski ze Szwajcarkami. Po kilku dniach biało-czerwone udanie zrewanżowały się rywalkom za wysoką porażkę 1:4. Gola na wagę zwycięstwa strzeliła Martyna Wiankowska. Reprezentacja Polski prowadzona przez Ninę Patalon przebywa na zgrupowaniu w hiszpańskiej Marbelli i przygotowuje się do udziału w dywizji A Ligi Narodów. Mecze te będą miały rangę eliminacji do mistrzostw Europy.

Dobre spotkanie biało-czerwonych

Polki po raz kolejny udały się zimą na zagraniczne zgrupowanie. Tradycja ta utrzymywana jest od kilku lat. Tym razem celem wyjazdu jest hiszpańska Marbella. W ramach zgrupowania odbyły się dwa mecze towarzyskie ze Szwajcarkami. Kilka dni temu zdecydowanie lepsze były rywalki, które wygrały 4:1. Honorową bramkę dla Polski zdobyła Kayla Adamek, a Ewa Pajor nie wykorzystała jedenastki.

We wtorkowym rewanżu było znacznie lepiej. Podopieczne Niny Patalon wyszły na to spotkanie bardziej skoncentrowane i nie dały się zaskoczyć rywalkom. Do przerwy gra była wyrównana i brakowało wielu dogodnych sytuacji. Na tablicy utrzymywał się wynik 0:0. Kluczowa akcja dla losów tego meczu miała miejsce dopiero w 74. minucie. Wówczas Ewa Pajor nie wykorzystała sytuacji sam na sam, jednak Polki otrzymały rzut rożny. Dośrodkowanie wykorzystała Martyna Wiankowska, która przytomnie zachowała się w polu karnym i wyprowadziła drużynę na prowadzenie 1:0. Taki wynikiem zakończyło się to spotkanie. Polki wygrały z drużyną wyżej notowaną w rankingu FIFA.

Polska – Szwajcaria 1:0 (0:0)

Element przygotowań do walki o Euro 2025

Dla Polek wyjazd do Marbelli to ważny element przygotowań do walki o awans do mistrzostw Europy 2025. Formę kwalifikacji będą miały rozgrywki Ligi Narodów, które zostaną rozegrane po raz drugi w historii. W ubiegłym sezonie biało-czerwone rywalizowały w dywizji B i wywalczyły awans do elity. W pokonanym polu pozostawiły m.in. Ukrainki i Serbki. Liczymy na to, że kadra Niny Patalon będzie kontynuowała progres i powalczy o miejsce na turnieju mistrzowskim Euro 2025.