STS KOD PROMOCYJNY

Polski obrońca wysoko w rankingu Golden Boy 2023!

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaPiłka nożnaPolski obrońca wysoko w rankingu Golden Boy 2023!

Ariel Mosór z Piasta Gliwice został sklasyfikowany na 35. miejscu w indeksie stu najbardziej utalentowanych piłkarzy młodego pokolenia na świecie! Środowy obrońca został niedawno wybrany też najlepszym młodzieżowcem Ekstraklasy.

20-letni Mosór, nie był brany w klasyfikacji Golden Boy po raz pierwszy. Rok temu Ariel, też jako jedynak, zajął 73. miejsce. Jak widać, w kolejnym sezonie poszło mu jeszcze lepiej. Występy w Ekstraklasie i pewne miejsce w młodzieżowej reprezentacji Polski sprawiły, że znalazł się on w pierwszej czterdziestce.

Gwiazdy przed Mosórem

W indeksie Golden Boy 2024 najlepszy okazał się Jamal Musiala z Bayeru Monachium, który wyprzedził Juda Bellinghama, który tego lata za ogromne pieniądze zamienił Borussię Dortmund na Real Madryt oraz Gaviego z Barcelony. Jak widać poniżej, w czołówce są piłkarze najsilniejszych lig i najsilniejszych klubów w Europie. Tym bardziej obecność przedstawiciela Ekstraklasy cieszy.

Nie wiadomo jednak, jak długo Ariel Mosór mieć będzie status polskiego ligowca. Już w poprzednich oknach transferowych utalentowany defensor przyciągał uwagę zagranicznych skautów. Wszystko wskazuje na to, że tego lata Piast Gliwice zdecyduje się na sprzedaż, jeśli tylko otrzyma satysfakcjonującą ofertę. Mówi się, że cena za młodzieżowego reprezentanta mogłaby wynieść ok. 2-3 miliony euro. Spekuluje się, że w gronie zainteresowanych są hiszpańskie Atletico Madryt oraz liczna rzesza włoskich klubów.

Najbliższy miesiąc pokaże co się wydarzy. Jestem otwarty na wszystkie kierunki. Dla mnie najistotniejsze nie będą pieniądze, ale rozwój. Jak pojawi się ciekawa oferta, to usiądę z tatą i wujkiem Jackiem, który jest moim menedżerem. Nie chce jechać gdzieś i siedzieć na ławce. Chcę grać i dalej się rozwijać. Myślę, że ciekawym kierunkiem byłyby Włochy

Ariel Mosór na Gali Ekstraklasy

Golden Boy 23/24 – dwóch Polaków!

Kto wie, ale w kolejnym notowaniu, za rok o tej porze, będziemy się cieszyli jeszcze lepszym miejscem Ariela Mosóra i nie tylko. W obecnym indeksie na 79. pozycji uplasował się Kacper Kozłowski, który w ostatnim sezonie grał w holenderskim Vittese Arnhem, gdzie wypożyczony był przez Brighton. Obaj Polacy zostali uwzględnienie w przygotowaniu kolejnej klasyfikacji, obejmującej sezon 2023/24.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...