STS KOD PROMOCYJNY

Przemysław Wiśniewski oficjalnie w Spezii. Zastąpi Jakuba Kiwiora

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąPrzemysław Wiśniewski oficjalnie w Spezii. Zastąpi Jakuba Kiwiora

Stało się to, czego wszyscy się spodziewali. Spezia Calcio po sprzedaży do Arsenalu Jakuba Kiwiora szybko wypełniła lukę po polskim obrońcy, kupując innego polskiego piłkarza – Przemysława Wiśniewskiego.

„Wiśnia” zbierał pochlebne recenzje w Serie B, gdzie bronił barw Venezii. Jesienią środkowy obrońca rozegrał20 spotkań i szybko wkomponował się w drużynę po transferze z Górnika Zabrze. Jego dobrą formę zauważyli m.in. przedstawiciele Spezii, którzy liczyli się z utratą Kiwiora. Gdy Arsenal wyłożył ogromne pieniądze na stół za reprezentanta Polski, stało się jasne, że Włosi muszą znaleźć jego następcę.

Polska kolonia nie zmniejszyła się, bo wybór padł właśnie na Wiśniewskiego. Spezia ma zapłacić Venezii ok 4,5-5 mln euro. Zarobi też Górnik Zabrze, który otrzyma ok. 150 tys. euro. Debiut Polaka może nastąpić już wkrótce.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...