Przemysław Wiśniewski oficjalnie w Spezii. Zastąpi Jakuba Kiwiora

Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąPrzemysław Wiśniewski oficjalnie w Spezii. Zastąpi Jakuba Kiwiora

Stało się to, czego wszyscy się spodziewali. Spezia Calcio po sprzedaży do Arsenalu Jakuba Kiwiora szybko wypełniła lukę po polskim obrońcy, kupując innego polskiego piłkarza – Przemysława Wiśniewskiego.

„Wiśnia” zbierał pochlebne recenzje w Serie B, gdzie bronił barw Venezii. Jesienią środkowy obrońca rozegrał20 spotkań i szybko wkomponował się w drużynę po transferze z Górnika Zabrze. Jego dobrą formę zauważyli m.in. przedstawiciele Spezii, którzy liczyli się z utratą Kiwiora. Gdy Arsenal wyłożył ogromne pieniądze na stół za reprezentanta Polski, stało się jasne, że Włosi muszą znaleźć jego następcę.

Polska kolonia nie zmniejszyła się, bo wybór padł właśnie na Wiśniewskiego. Spezia ma zapłacić Venezii ok 4,5-5 mln euro. Zarobi też Górnik Zabrze, który otrzyma ok. 150 tys. euro. Debiut Polaka może nastąpić już wkrótce.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Ciekawostki przed meczem Polska – Albania. Biało-czerwoni podtrzymają dobrą passę?

Z Albanią biało-czerwoni grali w ostatnich eliminacjach do mistrzostw świata, więc wspomnienia są świeże. Co ciekawego warto wiedzieć przed poniedziałkowym spotkaniem na Stadionie Narodowym...

Magda Linette i Bernarda Pera pokonały obrończynie tytuły i są w ćwierćfinale w Miami

Magda Linette i Bernarda Pera awansowały do ćwierćfinału gry podwójnej w Miami Open 2023. W 1/8 finału w dwóch setach pokonały obrończynie tytułu sprzed...