Puszcza Niepołomice w Ekstraklasie. Sensacyjny awans kopciuszka

Strona głównaPiłka nożnaEkstraklasaPuszcza Niepołomice w Ekstraklasie. Sensacyjny awans kopciuszka

Stało się to, czego mało kto się spodziewał. Puszcza Niepołomice wywalczyła sensacyjny awans do Ekstraklasy. W finale baraży pokonała na wyjeździe Bruk-Bet Termalikę Nieciecza. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. W regulaminowym czasie gry było 2:2. Puszcza Niepołomice to kopciuszek, który po raz pierwszy w historii awansował do najwyższej klasy rozgrywek piłkarskich w Polsce. Z pewnością chciałby pozostać w Ekstraklasie na dłużej.

Remis w regulaminowym czasie gry

Zdecydowanymi faworytami do awansu do Ekstraklasy byli piłkarze Bruk-Betu Termalika Nieciecza. W rozgrywkach I ligi zajęli trzecie miejsca i finał baraży rozgrywali na własnym obiekcie. Po drugiej stronie stanęła Puszcza Niepołomice, dla której była to historyczna szansa. Wcześniej niepołomiczanie nieoczekiwanie pokonali na wyjeździe 4:1 Wisłę Kraków. Pierwsza połowa rozgrywana była pod znakiem przewagi gospodarzy w posiadaniu piłki. Ostatecznie nie przekładało się to na klarowne sytuacje strzeleckie.

Gra otworzyła się po zmianie stron. Pierwsi na prowadzenie wyszli niecieczanie. Już w 46. minucie gola na 1:0 strzelił Tomas Poznar, który popisał się dobrym strzałem głową. Po pięciu minutach było już 1:1, gdy do siatki trafił Artur Siemaszko. W 61. minucie goście nieoczekiwanie wyszli na prowadzenie, gdy piłkę do własnej bramki skierował Andrej Kadlec. Gospodarze jednak nie dawali za wygraną i już po dziesięciu minutach doprowadzili do wyrównania. Bramkę na 2:2 zdobył wprowadzony z ławki rezerwowych Muris Mesanović. Takim wynikiem zakończył się regulaminowy czas gry

Awans wywalczony w dogrywce

Kluczowa akcja dla losów tego meczu miała miejsce w 99. minucie gry. Wówczas Konrad Stępień pokonał Tomasza Loskę strzałem głową. Puszcza Niepołomice prowadziła 3:2 i już tego nie wypuściła. W końcówce goście nie wykorzystali kilku stuprocentowych sytuacji. Na szczęście to się na nich nie zemściło i sensacyjnie zameldowali się w Ekstraklasie w sezonie 2023/24. To historyczny sukces piłkarzy z małego miasta w Małopolsce

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Puszcza Niepołomice 2:3 pd. (0:0, 2:2, 2:3)