Reprezentacja Polski w amp futbolu wyraźnie lepsza od Włochów

Strona głównaPiłka nożnaReprezentacja PolskiReprezentacja Polski w amp futbolu wyraźnie lepsza od Włochów

Reprezentanci Polski w amp futbolu rozegrali świetne spotkanie i w Rzymie pokonali 6:0 Włochów. To udany początek przygody z kadrą nowego trenera Dmytro Kameki z Ukrainy. Biało-czerwoni od początku do końca byli stroną dominująca i w pełni zasłużenie pokonali swoich rywali. Bramki dla Polaków strzelali: Kamil Grygiel (3), Przemek Świercz, Bartek Łastowski i Krystian Kapłon.

Świetne spotkanie biało-czerwonych

Kadra Polski poleciała na cenny dwumecz towarzyski z Włochami. Przeciwnicy to ćwierćfinaliści ostatnich mistrzostw świata i jedna z najlepszych drużyn w Europie w ostatnich latach. Konfrontacja z drużynami tego pokroju to cenna lekcja i szansa do zdobycia doświadczeń, które procentują w przyszłości. W Rzymie oglądaliśmy prawdziwy popis reprezentantów Polski, którzy zdominowali rywali pod każdym aspektem. Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze, bo już w pierwszej minucie gry błąd bramkarza rywali wykorzystał kapitan Przemek Świercz i było 1:0. Pod koniec pierwszej połowy wynik na 2:0 podwyższył Kamil Grygiel.

Po przerwie biało-czerwoni jeszcze przyspieszyli i powiększali swoją przewagę nad Włochami. W 41. minucie gry kapitalnym strzałem popisał się Krystian Kapłon i było 3:0. Chwilę później było 4:0 po trafieniu Bartka Łastowskiego. Do końca meczu jeszcze dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Kamil Grygiel, który tym samym skompletował hat-tricka. Polacy wygrali 6:0, a juz w niedzielę o 10:00 rozegrają drugie spotkanie w Rzymie z Włochami

Włochy – Polska 0:6 (0:2)

Udany debiut trenera

Spotkanie z Włochami było oficjalnym debiutem trenera Dmytro Kameki w roli szkoleniowca Polaków. Oficjalnie stanowisko to zaczął pełnić w listopadzie. Na pierwsze oficjalne mecze powołał kilku zawodników, a niektórzy z nich otrzymali szanse debiutu. Polska w meczu z Włochami wyglądała bardzo pewnie, co może być dobrym prognostykiem na najbliższe miesiące. Dmytro Kameko mimo 38. lat, ma już spore doświadczenie trenerskie, a także sukcesy. Wcześniej przez lata pracował w futsalu, który teraz zastąpił na amp futbol.

Dwumecz towarzyski z Włochami pełni rolę przygotowań to turnieju Ligi Narodów, który już w dniach 16-18 czerwca odbędzie się w Krakowie. Tam Polacy będą rywalizowali z Turcją, Anglią i Hiszpanią.