STS KOD PROMOCYJNY

Reprezentacja Polski w amp futbolu wyraźnie lepsza od Włochów

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPiłka nożnaReprezentacja PolskiReprezentacja Polski w amp futbolu wyraźnie lepsza od Włochów

Reprezentanci Polski w amp futbolu rozegrali świetne spotkanie i w Rzymie pokonali 6:0 Włochów. To udany początek przygody z kadrą nowego trenera Dmytro Kameki z Ukrainy. Biało-czerwoni od początku do końca byli stroną dominująca i w pełni zasłużenie pokonali swoich rywali. Bramki dla Polaków strzelali: Kamil Grygiel (3), Przemek Świercz, Bartek Łastowski i Krystian Kapłon.

Świetne spotkanie biało-czerwonych

Kadra Polski poleciała na cenny dwumecz towarzyski z Włochami. Przeciwnicy to ćwierćfinaliści ostatnich mistrzostw świata i jedna z najlepszych drużyn w Europie w ostatnich latach. Konfrontacja z drużynami tego pokroju to cenna lekcja i szansa do zdobycia doświadczeń, które procentują w przyszłości. W Rzymie oglądaliśmy prawdziwy popis reprezentantów Polski, którzy zdominowali rywali pod każdym aspektem. Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze, bo już w pierwszej minucie gry błąd bramkarza rywali wykorzystał kapitan Przemek Świercz i było 1:0. Pod koniec pierwszej połowy wynik na 2:0 podwyższył Kamil Grygiel. 

Po przerwie biało-czerwoni jeszcze przyspieszyli i powiększali swoją przewagę nad Włochami. W 41. minucie gry kapitalnym strzałem popisał się Krystian Kapłon i było 3:0. Chwilę później było 4:0 po trafieniu Bartka Łastowskiego. Do końca meczu jeszcze dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Kamil Grygiel, który tym samym skompletował hat-tricka. Polacy wygrali 6:0, a juz w niedzielę o 10:00 rozegrają drugie spotkanie w Rzymie z Włochami

Włochy – Polska 0:6 (0:2)

Udany debiut trenera

Spotkanie z Włochami było oficjalnym debiutem trenera Dmytro Kameki w roli szkoleniowca Polaków. Oficjalnie stanowisko to zaczął pełnić w listopadzie. Na pierwsze oficjalne mecze powołał kilku zawodników, a niektórzy z nich otrzymali szanse debiutu. Polska w meczu z Włochami wyglądała bardzo pewnie, co może być dobrym prognostykiem na najbliższe miesiące. Dmytro Kameko mimo 38. lat, ma już spore doświadczenie trenerskie, a także sukcesy. Wcześniej przez lata pracował w futsalu, który teraz zastąpił na amp futbol. 

Dwumecz towarzyski z Włochami pełni rolę przygotowań to turnieju Ligi Narodów, który już w dniach 16-18 czerwca odbędzie się w Krakowie. Tam Polacy będą rywalizowali z Turcją, Anglią i Hiszpanią. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Polacy w Bundeslidze 22/23. Jak poradziła sobie liga bez Lewandowskiego?

Jeszcze do niedawna w Niemczech panowała jedna z najliczniejszych, polskich kolonii. Biało-czerwoni chętnie wybierają Niemcy jako kierunek swojej kariery, a nasi zachodni sąsiedzi z...