STS KOD PROMOCYJNY

Fernando Santos ogłosił powołania na czerwcowe mecze. Brakuje Błaszczykowskiego i Grosickiego

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaPiłka nożnaReprezentacja PolskiFernando Santos ogłosił powołania na czerwcowe mecze. Brakuje Błaszczykowskiego i Grosickiego

Selekcjoner reprezentacji Polski ogłosił kadrę na czerwcowe mecze z Niemcami i Mołdawią. W tym pierwszym spotkaniu oficjalnie pożegnany zostanie Jakub Błaszczykowski, który jednak formalnie nie mógł zostać powołany. Na liście brakuje też piłkarza sezonu w Ekstraklasie.

Czerwcowe zgrupowanie Polski, które oficjalnie rozpocznie się 12 czerwca będzie drugim pod rządami portugalskiego szkoleniowca. W marcu reprezentacja Polski rozpoczęła eliminacje Euro 2024 od porażki z Czechami i wygranej z Albanią. Fernando Santos i jego sztab zaprosił jednak niektórych piłkarzy na wcześniejsze rozpoczęcie treningów. Z tego co się mówi, kilku graczy już potwierdziło udział w zgrupowaniu od 5 czerwca. Razem z nimi do 10 czerwca trenować ma też 8-9 piłkarzy reprezentacji młodzieżowej.

16 minut Błaszczykowskiego z Niemcami?

W czerwcu Polskę czeka wyjazdowe mecz z Mołdawią, ale kilka dni wcześniej, a dokładnie 16 czerwca na Stadionie Narodowym dojdzie do towarzyskiego meczu z Niemcami. Spotkanie to elektryzuje kibiców, a dodatkowo wtedy pożegnany ma zostać Jakub Błaszczykowski, wieloletni gracz i kapitan kadry. Jego nazwisko jednak nie pojawiło się na liście powołanych, choć ma on zagrać w meczu. Być może nawet 16 minut, bo z takim numerem grał „Błaszczu”.

Grosicki się nie doczekał

Czy nazwiska powołanych reprezentantów zaskakują? Nie, bo to piłkarze, którzy już w marcu znaleźli się na radarze Santosa. Portugalczyk nie zdecydował się zaprosić na zgrupowanie Kamila Grosickiego. Skrzydłowy Pogoni Szczecin w poniedziałek podczas Gali Ekstraklasy został wybrany piłkarzem sezonu i jak przyznawał marzy o powrocie do reprezentacji. To marzenie na razie nie zostanie zrealizowane. Z kolei Matty Cash ostatnie dwa mecze Premier League grał na zastrzykach i wciąż doskwiera mu problem mięśniowy, dlatego lekarze z angielskiego klubu odradzali wyjazd na zgrupowanie. – Nie ma rewolucji. Gdybyśmy powołali zawodników, o których padają pytania, nie powołalibyśmy innych, wtedy byłyby pytania o nich. To normalne i zrozumiałe, szanuję różnicę zdań, nie wszyscy muszą się zgadzać z tą listą powołanych – podsumował Portugalczyk.

Mam ogromny szacunek dla wszystkich zawodników. Muszę myśleć, co jest najważniejsze dla drużyny. Podjąłem takie decyzje, nie ma tu nic osobistego

Fernando Santos, selekcjoner Polski

Kadra Polski na czerwcowe mecze z Niemcami i Mołdawią

  • Bramkarze: Bartłomiej Drągowski, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny.
  • Obrońcy: Tomasz Kędziora, Bartosz Bereszyński, Jan Bednarek, Jakub Kiwior, Przemysław Wiśniewski, Mateusz Wieteska, Arkadiusz Reca.
  • Pomocnicy: Krystian Bielik, Ben Lederman, Bartosz Slisz, Mateusz Łęgowski, Karol Linetty, Damian Szymański, Sebastian Szymański, Piotr Zieliński, Przemysław Frankowski, Jakub Kamiński, Michał Skóraś, Nicola Zalewski.
  • Napastnicy: Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Karol Świderski

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...