Mundial nie dla Jacka Góralskiego! Powodem kłopoty zdrowotne

Strona głównaPolska na MundialuKadra PolskiMundial nie dla Jacka Góralskiego! Powodem kłopoty zdrowotne

Już znamy jedno nazwisko piłkarza z szerokiej listy Czesława Michniewicza, który nie będzie w stanie zagrać na mistrzostwach świata. Okazało się, że kłopoty Jacka Góralskiego są poważniejsze niż przypuszczano i pomocnik nie zdąży się wykurować na turniej w Katarze.

30-letni Góralski znalazł się na 47-osobowej szerokiej liście powołanych przez Czesława Michniewicza. To z tego grona selekcjoner 10 listopada wybierze 26 zawodników, którzy polecą na Mundial. Pomocnik VfL Bochum byłby bardzo blisko powołania, bo selekcjoner go cenił i gdy był zdrowy mógł liczyć na treningi i grę z orzełkiem na piersi.

Ten sezon jednak jest pechowy dla „Górala”. Defensywny pomocnik, który spełnił swoje marzenie i przed sezonem zasilił szeregi drużyny niemieckiej Bundesligi – VfL Bochum. Niestety w tym sezonie Góralski zaliczył tylko trzy występy w Bundeslidze. Wszystko z powodu kłopotów zdrowotnych. 30-latek miał problemy z okiem i mięśniami. Sztab szkoleniowy Bochum był przekonany, że pomocnik lada moment wróci do treningów, ale sytuacja się pogorszyła. Jak informuje „Przegląd Sportowy” reprezentant Polski będzie musiał pauzować jeszcze przez 4-6 tygodni, co oznacza, że na mundial nie pojedzie. To spory problem dla selekcjonera Czesława Michniewicza, bo na nadmiar dobrych, środkowych pomocników nie może liczyć.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Trzy występy w styczniu, a potem…? Plany Meronka na 2023 rok

Adrian Meronk w 2022 grał najlepiej w swojej karierze, ale obecny sezon zapowiada się jeszcze bardziej ekscytująco. Najwięcej mówi się o starcie polskiego golfisty...

Media Curling Club Warszawa zdominował turniej o mistrzostwo PFKC

Trwa walka o odrodzenie polskiego curlingu. Tegoroczne mistrzostwa Polskiej Federacji Klubów Curlingowych zostały zdominowane przez zespoły Media Curling Club Warszawa. Wśród pań triumfowała drużyna...