STS KOD PROMOCYJNY

Lewandowski: Na mecz z Niemcami wyjdzie mocny albo bardzo mocny skład

Autor: Tadeusz Olewicz
Strona głównaPiłka nożnaReprezentacja PolskiLewandowski: Na mecz z Niemcami wyjdzie mocny albo bardzo mocny skład

W Warszawie odbyła się konferencja prasowa, na której Robert Lewandowski odpowiadał na pytania dziennikarzy w kontekście nadchodzącego dwumeczu reprezentacji Polski i innych bieżących spraw. Biało-czerwoni w piątek 16 czerwca zagrają towarzyski mecz z Niemcami na Stadionie Narodowym, a cztery dni później pojadą do Mołdawii na mecz eliminacyjny Euro 2024

„Lewy” o meczu z Niemcami

Kapitan reprezentacji Polski przyznał, że mecz z gospodarzami przyszłych mistrzostw Europy będzie dla naszej drużyny ważnym sprawdzianem. Poza tym wyraził swój szacunek dla osiągnięć Jakuba Błaszczykowskiego w barwach narodowych. Piątkowe spotkanie ma zostać połączone z oficjalnym pożegnaniem skrzydłowego, który zagrał w naszej reprezentacji 108 razy. „Lewy” przyznał zarazem, że nie wie, jak zostanie zorganizowana ta uroczystość, bo to „sprawa między Kubą, trenerem a związkiem”

Napastnik przyznał też, że wyłącznie od decyzji Fernando Santosa oraz od formy poszczególnych zawodników zależy, czy w piątkowy wieczór na Stadion Narodowy wyjdzie „mocny czy bardzo mocny skład”, jak sam to określił.


Czytaj też:


Pytania o sezon w Barcelonie i Igę Świątek

Ważnym tematem było podsumowanie pierwszego sezonu Roberta Lewandowskiego w barwach Barcelony. Polak przyznał, że spodziewał się, że w pewnym momencie może przyjść gorsza forma, jednak ogólnie jest bardzo zadowolony z tytułu mistrza Hiszpanii i zdobycia korony króla strzelców La Liga.

Obecność Lewandowskiego na zeszłorocznym finale French Open była naturalną podstawą do zadania pytania o to, czy oglądał niedzielny mecz Igi Świątek z Karoliną Muchovą. Polski napastnik przyznał, że śledził wydarzenia na korcie i „myślał, że drugi set pójdzie Idze trochę łatwiej”. Ostatecznie jednak wszystko dobrze się skończyło i „Lewy” po raz kolejny pogratulował Idze Świątek dużego osiągnięcia.

ZOBACZ TAKŻE: Najlepsi strzelcy w Reprezentacji Polski

Tadeusz Olewicz
Tadeusz Olewicz
W czasie studiów prowadził audycję sportową we wrocławskim Uniradio, a także współpracował z portalami DevilPage.pl i Transfery.info. Po studiach przez 3 lata zajmował się copywritingiem na różne tematy szeroko związane z IT.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...