Wielki mecz na Stadionie Narodowym. Reprezentacja Polski zmierzy się z Niemcami!

Autor
Strona głównaPiłka nożnaReprezentacja PolskiWielki mecz na Stadionie Narodowym. Reprezentacja Polski zmierzy się z Niemcami!

16 czerwca reprezentacja Polski zmierzy się w meczu towarzyskim z Niemcami. Rywalizacja z gospodarzem najbliższych mistrzostw Europy zostanie rozegrana na Stadionie Narodowym w Warszawie. O decyzji Polski Związek Piłki Nożnej poinformował w poniedziałek.

Dumni z wyboru

Po raz ostatni reprezentacja Polski zmierzyła się w spotkaniu z Niemcami podczas mistrzostw Europy w 2016 roku we Francji, gdy w fazie grupowej padł bezbramkowy remis. Nasi zachodni sąsiedzi nie wspominają dobrze ostatniego spotkania z reprezentacją Polski na Stadionie Narodowym. Blisko 9 lat temu kadra prowadzona przez Adama Nawałkę po bramkach Arkadiusza Milika i Sebastiana Mili po raz pierwszy w historii wygrała z niemiecką kadrą.

Teraz reprezentacja Polski spotka się z przeciwnikami jako przetarcie przed meczem z Mołdawią, zaplanowanym na 20 czerwca. Niemcy z kolei nie muszą martwić się rywalizacją o punkty. Nasi zachodni sąsiedzi jako gospodarze turnieju o mistrzostwo Europy nie muszą brać udziału w eliminacjach do imprezy.

Historia przeciw nam

Trzeba jednak uczciwie przyznać, że rywalizacje z mistrzami świata z 2014 roku zdecydowanie nam nie idą. Reprezentacja Polski na 21 prób tylko raz, w 2014 roku wygrał starcie. Pozostałe spotkania albo remisowaliśmy (7) albo przegrywaliśmy (13). 16 czerwca podopieczni Fernando Santosa będą chcieli odrobinę poprawić statystyki.

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Szurkowski, Lang, Majka i inne polskie medale w kolarstwie szosowym na Letnich IO

Już na przełomie lipca i sierpnia 2024 r. czołowi kolarze i kolarki świata pojadą po medale olimpijskie na najpiękniejszych ulicach Paryża. Kolarstwo szosowe jest...

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...