STS KOD PROMOCYJNY

Wielki mecz na Stadionie Narodowym. Reprezentacja Polski zmierzy się z Niemcami!

Autor: Piotr Tomalski
Strona głównaPiłka nożnaReprezentacja PolskiWielki mecz na Stadionie Narodowym. Reprezentacja Polski zmierzy się z Niemcami!

16 czerwca reprezentacja Polski zmierzy się w meczu towarzyskim z Niemcami. Rywalizacja z gospodarzem najbliższych mistrzostw Europy zostanie rozegrana na Stadionie Narodowym w Warszawie. O decyzji Polski Związek Piłki Nożnej poinformował w poniedziałek.

Dumni z wyboru

Po raz ostatni reprezentacja Polski zmierzyła się w spotkaniu z Niemcami podczas mistrzostw Europy w 2016 roku we Francji, gdy w fazie grupowej padł bezbramkowy remis. Nasi zachodni sąsiedzi nie wspominają dobrze ostatniego spotkania z reprezentacją Polski na Stadionie Narodowym. Blisko 9 lat temu kadra prowadzona przez Adama Nawałkę po bramkach Arkadiusza Milika i Sebastiana Mili po raz pierwszy w historii wygrała z niemiecką kadrą.

Teraz reprezentacja Polski spotka się z przeciwnikami jako przetarcie przed meczem z Mołdawią, zaplanowanym na 20 czerwca. Niemcy z kolei nie muszą martwić się rywalizacją o punkty. Nasi zachodni sąsiedzi jako gospodarze turnieju o mistrzostwo Europy nie muszą brać udziału w eliminacjach do imprezy.

Historia przeciw nam

Trzeba jednak uczciwie przyznać, że rywalizacje z mistrzami świata z 2014 roku zdecydowanie nam nie idą. Reprezentacja Polski na 21 prób tylko raz, w 2014 roku wygrał starcie. Pozostałe spotkania albo remisowaliśmy (7) albo przegrywaliśmy (13). 16 czerwca podopieczni Fernando Santosa będą chcieli odrobinę poprawić statystyki.

Piotr Tomalski
Piotr Tomalski
Jako jedyny z rodziny interesowałem się sportem. Od obserwacji rozgrywek przed telewizorem, przez uprawianie piłki nożnej przeszedłem do pracy związanej z relacjonowaniem wydarzeń sportowych. Zbierałem doświadczenie w mniejszych redakcjach (Radio Gol), po zdecydowanie większe (Katowicki Sport i Radio Katowice). Na portalu Gotowi na Sport piszę o wydarzeniach ze świata piłki nożnej, żużla i sportów walki.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...