Rozczarowujący remis z Czechami. Polacy w barażach o Euro 2024

Strona głównaPiłka nożnaReprezentacja PolskiRozczarowujący remis z Czechami. Polacy w barażach o Euro 2024

Reprezentacja Polski tylko zremisowała z Czechami 1:1 na Stadionie Narodowym. W ten sposób straciła szansę na bezpośredni awans na Mistrzostwa Europy 2024. Pozostała nam ścieżka barażowa, jednak w niej będzie niezwykle trudno. Debiutanckiego gola w kadrze strzelił Jakub Piotrowski. Podopieczni selekcjonera Michała Probierza zagrali bojaźliwie, bez polotu i bez pomysłu. Z taką grą trudno marzyć o awansie na Euro 2024.

Nie tak to miało wyglądać. Tylko remis z Czechami

Oj nie tak to miało wyglądać. Przed meczem z Czechami nasi reprezentanci zgodnie podkreślali, że dla nich to spotkanie jest jak mały finał. Musieliśmy wygrać, aby zachować matematyczne szanse na bezpośredni na awans na mistrzostwa Europy. Tuż przed meczem z kadry wypadł chory Piotr Zieliński, a selekcjoner Michał Probierz postawił na ustawienie z aż trójką defensywnych pomocników. W takim składzie trudno grać ofensywnie i kreować sytuacje bramkowe. Pierwsi zaatakowali Czesi i mieliśmy szczęście, że już w drugiej minucie nie przegrywaliśmy 0:1. Później gra się wyrównała i toczyła się przede wszystkim w środku pola. W 38. minucie lewą stroną boiska urwał się Nikola Zalewski, a zamieszanie w polu karnym na gola zamienił Jakub Piotrowski. To debiutanckie trafienie gracza Łudogorca Razgrad w kadrze. Do przerwy prowadziliśmy 1:0.

Jeżeli wierzyliśmy w dobry wynik, to po zmianie stron Czesi szybko wybili nam go z głowy. Już w 49. minucie na 1:1 trafił Tomas Soucek, który wykorzystał nieporadność naszej defensywy. Później brakowało klarownych okazji. Jedną wywalczył sobie Robert Lewandowski, jednak jej nie wykorzystał. Nieco lepiej wyglądali Czesi, jednak im również brakowało skuteczności. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Czesi są już blisko awansu na Euro 2024, a nam pozostanie walka w barażach. Nie tego spodziewaliśmy się przed rozpoczęciem cyklu eliminacyjnego. Polacy musieli uznać wyższość Albańczyków, Czechów czy też Mołdawii, z którą straciliśmy aż pięć punktów.

Polska – Czechy 1:1 (1:0)

Towarzyskie spotkanie z Łotwą na zakończenie roku

Przed Polakami jeszcze jeden mecz w tym roku kalendarzowym. Na jego zakończenie zmierzą się w Warszawie z Łotyszami. Z pewnością Michał Probierz da szansę gry zmiennikom, aby zweryfikować ich przydatność w kadrze w kolejnych miesiącach, w tym przede wszystkim w perspektywie marcowych baraży. Spotkanie odbędzie się 21 listopada.