STS KOD PROMOCYJNY

Robert Lewandowski najlepszym polskim piłkarzem 2022 rok wg tygodnika „Piłka Nożna”

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPiłka nożnaRobert Lewandowski najlepszym polskim piłkarzem 2022 rok wg tygodnika „Piłka Nożna”

Zgodnie z oczekiwaniami Robert Lewandowski otrzymał nagrodę dla najlepszego polskiego piłkarza w 2022 roku, którą co roku przyznaje tygodnik „Piłka Nożna”. Kapitan reprezentacji Polski w ostatnich latach całkowicie zdominował plebiscyt i sięgnął już po swoją 11. statuetkę w karierze. Łącznie nagrody przyznano w dziewięciu kategoriach.

Piłkarz roku – Robert Lewandowski

Oczywiście najważniejszym wyróżnieniem na gali tygodnika „Piłka Nożna” jest nagroda dla najlepszego polskiego piłkarza w danym roku kalendarzowym. Po raz czwarty z rzędu triumfował Robert Lewandowski, dla którego był to już 11. tytuł piłkarza roku, który nadaje kapituła piłkarskiego tygodnika. Warto nadmienić, że wcześniej Robert Lewandowski triumfował jeszcze w kategoriach Odkrycie Roku (2008) oraz Ligowiec Roku (2009). Najlepszym piłkarzem zostawał kolejno w latach: 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2019, 2020, 2021 i teraz w 2022. Tym razem w pokonanym polu pozostawił nominowanych Piotra Zielińskiego i Wojciecha Szczęsnego. 

Kto sięgnął po pozostałe statuetki?

Nagrodę dla najlepszej piłkarki roku otrzymała Ewa Pajor, która na co dzień wykręca świetne wyniki strzeleckie w niemiecki VfL Wolfsburg. Tu obyło się bez żadnego zaskoczenia, bo była zdecydowaną faworytką. Największe problemy z wytypowaniem zwycięzcy kapitała miała w kategorii Trenera Roku. Ostatecznie zdecydowano o przyznaniu dwóch statuetek dla Czesława Michniewicza za wyniki z kadrą oraz Marka Papszuna za wyniki osiągane z Rakowem Częstochowa. Podobnie postąpiono przy wyborze Drużyny Roku, gdzie statuetki powędrowały do reprezentacji Polski oraz do Lecha Poznań. 

Odkryciem Roku 2022 wg tygodnika „Piłka Nożna” został Nicola Zalewski z AS Roma. Nagrodę dla Osobowości Roku w polskiej piłce zgarnął Szymon Marciniak, co było docenieniem jego osiągnięcia, jakim niewątpliwie było posędziowanie finału mistrzostw świata w Katarze. Najlepszym Obcokrajowcem Roku w polskiej lidze wybrano Szweda Mikaela Ishaka z Lecha Poznań, a Ligowcem Roku został Kamil Grosicki. Ostatnia z nagród powędrowała do najlepszego piłkarza na pierwszoligowych boiskach i został nim Hiszpan Pirulo z ŁKS-u Łódź. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...