STS KOD PROMOCYJNY

Tomasz Kaczmarek trenerem w Holandii

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaPiłka nożnaTomasz Kaczmarek trenerem w Holandii

Po ośmiu miesiącach bez pracy, Tomasz Kaczmarek wraca na trenerską karuzelę. 38-letni szkoleniowiec podjął się pracy w FC Den Bosch, czyli holenderskim drugoligowcu.

Kaczmarek należy do młodego pokolenia polskich trenerów i ma już spore doświadczenie. W Polsce był asystentem trenera w Pogoni Szczecin za Kosty Runjaicia i samodzielnie prowadził Lechię Gdańsk. W Trójmieście pracował przez rok, gdy Lechia pod jego wodzą rozegrała 40 meczów. Rozstanie nastąpiło 31 sierpnia 2022 roku i od tamtej pory Kaczmarek nie narzekał na brak zainteresowania, lecz odrzucił kilka propozycji. Głównie z Ekstraklasy, gdyż jego usługami mocno zainteresowane były kluby walczące o utrzymanie – m.in. Górnik Zabrze i Zagłębie Lubin.

38-letni szkoleniowiec czekał na „ciekawsze” propozycje i taka nadeszła z Holandii, choć też czeka go walka o utrzymanie. FC Den Bosch w drugiej lidze zajmuje 19. miejsce, czyli przedostatnie po 32. kolejkach. Co istotne polski szkoleniowiec podpisał dwuletni kontrakt, więc władze tego klubu patrzą na ten projekt długofalowo.

Debiut Tomasza Kaczmarka na ławce trenerskiej FC Den Bosch nastąpi w najbliższy piątek, 14 kwietnia, gdy jego nowy klub u siebie zagra z Helmond Sport.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...