Wojciech Szczęsny zamyka pewien etap w swojej karierze

Strona głównaPolska na MundialuKadra PolskiWojciech Szczęsny zamyka pewien etap w swojej karierze

Wojciech Szczęsny podjął ważną decyzję związaną ze swoją karierą reprezentacyjną. Polski bramkarz wyznał, że Mundial w Katarze będzie jego ostatnim w biało-czerwonych barwach.

Decyzja Szczęsnego

Wojciech Szczęsny zdobył się na odważne wyznanie w rozmowie z dziennikarzami „Przeglądu Sportowego”. Polski bramkarz na pięć miesięcy przed rozpoczęciem Mundialu w Katarze zadeklarował, że te mistrzostwa będą jego ostatnimi w biało-czerwonych barwach. Tym samym podkreślił, jak ważny był dla niego barażowy mecz ze Szwecją, który pozwolił reprezentacji Polski pojechać na Mistrzostwa Świata 2022. Golkiper Juventusu zapowiedział również, że nie tylko dla niego Katar może być ostatnim mundialem w kadrze. Wspomniał m.in. o Kamilu Gliku czy Grzegorzu Krychowiaku.

Szczęsny w reprezentacji

Wojciech Szczęsny swoją karierę w reprezentacji rozpoczął od występów dla U-18 w 2007 roku. W tym samym roku znalazł się również w kadrze na Mistrzostwa Świata U-20. W seniorskiej reprezentacji zadebiutował 18 listopada 2009 w spotkaniu z Kanadą, zastępując w drugiej połowie Tomasza Kuszczaka. Od tego czasu rozegrał 64 mecze dla biało-czerwonych, a licząc też reprezentacje młodzieżowe, rozegrał łącznie 77 spotkań.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Adrianna Sułek wygrywa w Tallinnie i zostaje liderką światowych list

Adrianna Sułek doskonale rozpoczęła halowy sezon w pięcioboju. Młoda Polka wygrała mityng lekkoatletyczny w Tallinie z wynikiem 4702 punkty. Tym samym zawodniczka trenująca na...

Jarosław Lech mistrzem organizacji Levels Fight League

Polski zawodnik MMA Jarosław Lech w świetnym stylu został mistrzem organizacji Levels Fight League. Na gali Levels Fight League 7 w Amsterdamie jednogłośną decyzją...