Wojciech Szczęsny zamyka pewien etap w swojej karierze

Autor
Strona głównaPolska na MundialuKadra PolskiWojciech Szczęsny zamyka pewien etap w swojej karierze

Wojciech Szczęsny podjął ważną decyzję związaną ze swoją karierą reprezentacyjną. Polski bramkarz wyznał, że Mundial w Katarze będzie jego ostatnim w biało-czerwonych barwach.

Decyzja Szczęsnego

Wojciech Szczęsny zdobył się na odważne wyznanie w rozmowie z dziennikarzami „Przeglądu Sportowego”. Polski bramkarz na pięć miesięcy przed rozpoczęciem Mundialu w Katarze zadeklarował, że te mistrzostwa będą jego ostatnimi w biało-czerwonych barwach. Tym samym podkreślił, jak ważny był dla niego barażowy mecz ze Szwecją, który pozwolił reprezentacji Polski pojechać na Mistrzostwa Świata 2022. Golkiper Juventusu zapowiedział również, że nie tylko dla niego Katar może być ostatnim mundialem w kadrze. Wspomniał m.in. o Kamilu Gliku czy Grzegorzu Krychowiaku.

Szczęsny w reprezentacji

Wojciech Szczęsny swoją karierę w reprezentacji rozpoczął od występów dla U-18 w 2007 roku. W tym samym roku znalazł się również w kadrze na Mistrzostwa Świata U-20. W seniorskiej reprezentacji zadebiutował 18 listopada 2009 w spotkaniu z Kanadą, zastępując w drugiej połowie Tomasza Kuszczaka. Od tego czasu rozegrał 64 mecze dla biało-czerwonych, a licząc też reprezentacje młodzieżowe, rozegrał łącznie 77 spotkań.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...