STS KOD PROMOCYJNY

Barlinek Industria Kielce ponownie zagra w IHF Super Globe

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPiłka ręcznaBarlinek Industria Kielce ponownie zagra w IHF Super Globe

Piłkarze ręczni Barlinek Industrii Kielce w listopadzie wezmą udział w IHF Super Globe, czyli klubowych mistrzostwach świata. Impreza ponownie będzie rozgrywana w Arabii Saudyjskiej. W dniach 7-12 o tytuł najlepszego zespołu na świecie powalczą jeszcze m.in.: SC Magdeburg, FC Barcelona i Fuechse Berlin. Przed rokiem kielczanie zajęli trzecie miejsce i wywalczyli brązowe medale IHF Super Globe. 

Trzeci raz na IHF Super Globe

Dla Barlinek Industrii Kielce będzie to trzeci udział w historii w klubowych mistrzostwach świata w piłce ręcznej. W rozgrywkach tych zadebiutowali siedem lat temu, gdy wywalczyli brązowy medal. Drugi raz zagrali w IHF Super Globe przed rokiem i wtedy również skończyli zmagania na trzecim miejscu. W tym roku chcą powalczyć o jeszcze lepszy wynik. Szczypiorniści Barlinek Industrii Kielce wywalczyli sobie awans na IHF Super Globe, dzięki doskonałej postawie w Lidze Mistrzów. Doszli w niej do finału i byli o włos o końcowego zwycięstwa. Ostatecznie musieli uznać wyższość niemieckiego SC Magdeburg. Obie te ekipy z urzędu dostały zaproszenie na IHF Super Globe w Arabii Saudyjskiej. Klubowe mistrzostwa świata odbędą się tam w dniach 7-12 listopada. 

Pełna obsada turnieju 

W turnieju w Arabii Saudyjskiej udział wezmą aż cztery drużyny z Europy. Automatycznie zaproszenia otrzymały SC Magdeburg i Barlinek Industria Kielce. Ponadto organizatorzy zdecydowali się na przyznanie dwóch dzikich kart hiszpańskiej FC Barcelonie i niemieckiemu Fuechse Berlin. Stawkę zespołów uzupełnią najlepsze drużyny z innych kontynentów. Dzięki temu w Arabii Saudyjskiej zobaczymy jeszcze: San Francisco CalHeat ze Stanów Zjednoczonych, Al-Najma z Bahrajnu, San Fernando HB z Argentyny i Al-Ahly z Egiptu. 

Osiem drużyn zostanie podzielonych na dwie grupy po cztery zespoły. Po dwie najlepsze ekipy awansują do półfinałów. Niedługo powinniśmy poznać podział na grupy. Spodziewamy się, że w każdej z nich zagrają po dwa zespoły z Europy i to one będą faworytami do awansu do strefy medalowej. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...