STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Bartosz Jurecki poprowadzi reprezentację Polski w marcowych meczach z Francją

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPiłka ręcznaReprezentacje Polski w piłce ręcznejBartosz Jurecki poprowadzi reprezentację Polski w marcowych meczach z Francją

Zaledwie dzień czekaliśmy na decyzję Związku Piłki Ręcznej w Polsce dotyczącą obsady trenerskiej na marcowe mecze z Francją. Drużynę poprowadzi Bartosz Jurecki, czyli dotychczasowy asystent zwolnionego 6 lutego Patryka Rombla. Na ten moment były reprezentant Polski ma za zadanie poprowadzić biało-czerwonych 8 i 11 marca w meczach eliminacji Euro 2024 z Francją. Nie wiemy, czy pozostanie trenerem na dłużej. 

Utytułowany zawodnik i obiecujący trener

Bartosz Jurecki to prawdziwa legenda polskiej piłki ręcznej i jeden z najbardziej utytułowanych zawodników. Na swoim koncie ma 234 mecze z orzełkiem na piersi, w których zdobył aż 729 bramek. W trakcie kariery reprezentacyjnej zdobył trzy medale mistrzostw świata i miał udział we wszystkich dużych sukcesach Polaków w XXI wieku. Po zakończeniu kariery zawodniczej zdecydował się na podążanie ścieżką trenerską. Od 2020 roku pracował z kadrą jako asystent Patryka Rombla, dlatego doskonale zna obecnych reprezentantów i orientuje się w potencjale drużyny oraz w obowiązującej w niej hierarchii. 

Po zwolnieniu Patryka Rombla 6 lutego władze Związku Piłki Ręcznej w Polsce miały mało czasu na znalezienie jego następcy, ponieważ Polacy już 8 i 11 marca rozegrają ważny dwumecz eliminacji mistrzostw Europy z Francją. Postawiono na opcję bezpieczną i trenera, który doskonale zna kadrę i bez większych problemów poprowadzi ją w tych meczach. Poinformowano również, że sztab szkoleniowy na te mecze uzupełni Michał Skórski, który w przeszłości pracował w takich drużynach jak m.in.: Wisła Płock, Azoty Puławy, czy też Gwardia Opole. 

Czy to opcja na dłużej?

Na ten moment nie ma pewności, czy Bartosz Jurecki to opcja na dłużej, czy tylko wybór awaryjny na najbliższe spotkania. Więcej w tej kwestii powinno się wyjaśnić w najbliższych tygodniach. Wydaje się jednak, że wyniki marcowych meczów z Francją nie będą w tym kontekście decydujące. Od kilku lat reprezentacja Polski w piłce ręcznej znajduje się w dołku i nie może nawiązać do sukcesów sprzed kilku i kilkunastu lat. Z drugiej strony tworzą ją zawodnicy o dużym potencjale i wierzymy w to, że w najbliższych miesiącach i latach wciąż powalczą o najwyższe cele. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...