STS KOD PROMOCYJNY

Cztery polskie kluby piłki ręcznej kobiet w europejskich pucharach

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPiłka ręcznaCztery polskie kluby piłki ręcznej kobiet w europejskich pucharach

W nadchodzącym sezonie europejskich pucharów w piłce ręcznej będziemy oglądali cztery polskie zespoły. Po raz kolejny swoich sił w Europie próbować będą ekipy MKS Zagłębie Lubin oraz MKS FunFloor Perła Lublin. Dwie kolejne drużyny to absolutne debiutantki. Mowa o KPR Gmina Kobierzyce oraz Eurobud JKS Jarosław. W najbliższych dniach poznamy pierwsze przeciwniczki polskich drużyn, a rozgrywki rozpoczną się dopiero jesienią. 

Dwóch reprezentantów w Lidze Europejskiej

Dwa polskie zespoły wystąpią w kwalifikacjach do Ligi Europejskiej EHF. W zeszłym sezonie z dobrej strony w fazie grupowej Ligi Europejskiej dobrze spisywały się zawodniczki MKS-u Zagłębie Lubin. Tym razem rozpoczną zmagania od trzeciej rundy kwalifikacji. Aby awansować do fazy grupowej, będą musiały wygrać tylko jeden dwumecz. Na tym etapie nie ma już słabych drużyn, jednak mistrzynie Polski nie są bez szans w walce o awans. 

Jedną przeszkodę więcej w kwalifikacjach do Ligi Europejskiej będą musiały pokonać szczypiornistki MKS FunFloor Perła Lublin. Zmagania rozpoczną od drugiej rundy. Jeżeli wygrają dwa dwumecze, to zagrają w fazie grupowej. Losowanie par kwalifikacyjnych odbędzie się 19 lipca w Wiedniu. 

Dwa debiuty w EHF European Cup

Dwa polskie zespoły zadebiutują w Europie i będą walczyły o awans do EHF European Cup piłkarek ręcznych. To m.in. KPR Gmina Kobierzyce, czyli zdobywczynie Pucharu Polski i brązowe medalistki PGNiG Superligi. Drugą debiutującą ekipą jest Eurobud JKS Jarosław, czyli czwarta drużyna ubiegłego sezonu. Obie drużyny przystąpią do rozgrywek od drugiej rundy kwalifikacji EHF European Cup. Do awansu potrzebują dwóch wygranych dwumeczów. Losowanie również nastąpi 19 lipca, a pierwsze mecze kwalifikacyjne zaplanowano na 8-9 października. 

Dla obu zespołów gra w europejskich pucharach będzie ogromnym wyzwaniem. To także potwierdzenie tego, że w ostatnich latach są umiejętnie prowadzone i stopniowo budują swoją silniejszą pozycję już nie tylko na krajowym podwórku.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...