Druga towarzyska porażka polskich szczypiornistów ze Szwedami. W Płocku było 24:28

Strona głównaPiłka ręcznaReprezentacje Polski w piłce ręcznejDruga towarzyska porażka polskich szczypiornistów ze Szwedami. W Płocku było 24:28

Reprezentacje Polski i Szwecji w piłce ręcznej rozegrali drugie spotkanie w ramach towarzyskiego dwumeczu w Płocku. Zmagania rozegrano przy okazji prezentacji gospodarzy zbliżających się Mistrzostw Świata w 2023 roku, gdzie Polacy i Szwedzi będą gospodarzami. W Płocku zaprezentowano także maskotkę turnieju. Podobnie jak w pierwszym spotkaniu, ponownie lepsi okazali się mistrzowie Europy ze Szwecji. Tym razem różnica pomiędzy obiema drużynami była nieco większa, a mecz zakończył się wynikiem 24:28.

Dobry start Polaków i tyle

Ponownie dobry start zanotowali piłkarze ręczni reprezentacji Polski, których na co dzień prowadzi Patryk Rombel. Już po kilkunastu minutach było 8:5 dla biało-czerwonych, a swoje trafienie zanotowali m.in. Patryk Walczak i Jan Czuwara. Niestety z czasem do głosu doszli reprezentanci Szwecji, którzy jeszcze w pierwszej połowie zdołali nie tylko odrobić przewagę, ale także strzelić kilka goli więcej. Po 30 minutach na tablicy wyników było 17:14 dla faworyzowanych Szwedów, jednak Polacy prezentowali się bardzo solidnie.

Druga połowa była bardziej wyrównana, jednak cały czas utrzymywała się kilkupunktowa przewaga zawodników reprezentacji Trzech Koron. Ostatecznie Polakom nie udało się zmniejszyć start, a jedną bramkę więcej rzucili szczypiorniści drużyny przyjezdnej. Ostatecznie ta część gry zakończyła się zwycięstwem Szwedów 11:10. Najwięcej bramek dla reprezentacji Polski rzucili Jan Czuwara (4), Szymon Sićko (4), Patryk Walczak (3) i Michał Olejniczak (3).

Polska – Szwecja    24:28 (14:17)

Jubileusze reprezentantów Polski

W trakcie tego spotkania Kamil Syprzak i Szymon Sićko obchodzili swoje jubileusze. Pierwszy z nich otrzymał pamiątkową koszulkę za zdobycie 300. bramek w kadrze. Drugi z nich otrzymał pamiątkową koszulkę za zdobycie 100. bramek w kadrze. Oczywiście liczymy na to, że przed oboma zawodnikami kolejne setki bramek, które rzucą w koszulce z orzełkiem na piersi.