Drugie miejsce Polek w turnieju Beach Handball Global Tour Finals 2023

Strona głównaPiłka ręcznaDrugie miejsce Polek w turnieju Beach Handball Global Tour Finals 2023

Reprezentacja Polski kobiet w piłce ręcznej plażowej wywalczyła drugie miejsce w turnieju Beach Handball Global Tour Finals 2023 w Katarze. Biało-czerwone awansowały do turnieju dzięki decyzji Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej. W Dosze zaprezentowały się znakomicie i zdobyły srebrne medale. Tegorocznymi mistrzyniami zostały Brazylijki, które w wielkim finale pokonały Polki 2:0.

Awans po zajęciu trzeciego miejsca w Płocku

Finały turnieju Beach Handball Global Tour Finals 2023 odbywały się w katarskiej Dosze. Bezpośredni awans do tego turnieju wywalczyły Brazylijki i Tunezyjki, które wcześniej triumfowały w etapie kwalifikacyjnym. Stawkę zespołów w Katarze uzupełniły Chinki oraz Polki. Biało-czerwone w turnieju kwalifikacyjnym w Płocku zajęły trzecie miejsce. Decyzją Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej otrzymały dziką kartę na zawody w Katarze.

Wielki sukces biało-czerwonych

Od początku finałowego turnieju Polki spisywały się bardzo dobrze. W pierwszym meczu pewnie pokonały 2:0 (16:14, 21:16) Chinki i zbliżyły się do awansu do finału. Niestety w drugim spotkaniu przyszedł zimy prysznic. Zdecydowanie lepsze były Brazylijki, czyli faworytki do zdobycia złota. Ekipa Canarinhos wygrała 2:0 (15:10, 26:8). Dla Polek decydujące było spotkanie z Tunezyjkami. W przypadku wygranej, awansowałyby do wielkiego finału. Od początku biało-czerwone były zdecydowanie lepsze od swoich rywalek. Zdominowały rywalizację, wygrywając 2:0 (22:8, 22:10). Dzięki temu zameldowały się w finale

W meczu o złoto Polki ponownie mierzyły się z Brazylijkami. Spotkanie znów toczone było pod dyktando faworytek. Pewnie wygrały 2:0 (17:12, 25:8) i to one zdobyły trofeum Beach Handball Global Tour Finals 2023. Drugie miejsce i srebrne medale Polek to duży sukces i potwierdzenie tego, że piłka ręczna plażowa w ostatnich latach w Polsce zrobiła spory postęp. Trzecie miejsce i brązowe medale wywalczyły Chinki, które w małym finale pokonały Tunezyjki 2:0 (23:14, 20:12).