STS KOD PROMOCYJNY

Duże osłabienia Polaków przed meczem eliminacyjnym z Francją

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPiłka ręcznaReprezentacje Polski w piłce ręcznejDuże osłabienia Polaków przed meczem eliminacyjnym z Francją

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej już w środę 8 marca zagra mecz eliminacji do ME 2024 z Francuzami. Biało-czerwoni prowadzeni przez Bartosza Jureckiego doznali sporych osłabień. W meczu w Gdańsku zabraknie kontuzjowanych Michała Daszka, Ariela Pietrasika i Michała Olejniczaka. W ostatniej chwili do drużyny w ich zastępstwie dołączyli Paweł Paterek i Krzysztof Komarzewski. Polacy są na dobrej drodze do awansu na Mistrzostwa Europy. 

Trzy osłabienia tuż przed meczem 

Na kilka dni przed meczem kadra Polski doznała sporych osłabień. Niestety urazy wykluczyły z gry takich zawodników jak: Michał Daszek, Michał Olejniczak i Ariel Pietrasik. W ostatniej chwili z listy rezerwowej w ich miejsce wskoczyli Paweł Paterek i Krzysztof Komarzewski. Już wcześniej było wiadomo, że do dyspozycji trenera nie będą Tomasz Gębala i Przemysław Krajewski. Obaj zakończyli kariery reprezentacyjne po nieudanych dla Polaków styczniowych mistrzostwach świata. 

Pierwsze mecze Bartosza Jureckiego

Po turnieju organizowanym w Polsce i Szwecji z pracą na stanowisku selekcjonera Polaków pożegnał się Patryk Rombel. Póki co jego miejsce zajął asystent Bartosz Jurecki, czyli jeden z najlepszych polskich piłkarzy ręcznych w historii. To on poprowadzi Polaków w dwumeczu z Francuzami w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy 2024. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 8 marca w Gdańsku. Polacy rywalizują w grupie B, gdzie poza nimi i Francuzami są jeszcze Włosi i Łotysze. Biało-czerwoni wygrali pierwsze mecze z niżej notowanymi rywalami. 

Jeżeli w rewanżach również pokonają Włochów i Łotyszy, to bez względu na wynik spotkań z Francją, awansują na mistrzostwa Europy. Tym samym są na dobrej drodze do zrealizowania swojego celu. Na ten moment nie wiadomo, czy Bartosz Jurecki pełni rolę trenera tymczasowego, czy będzie pracował z kadrą na dłużej. Wiele może wyjaśnić się już po najbliższych meczach z Francuzami. Oni również przystąpią do meczu z Polakami osłabieni brakiem Hugo Descata i Yanisa Lenne’a. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...