MKS FunFloor Lublin z nieudaną inauguracją w Lidze Europejskiej

Strona głównaPiłka ręcznaLE piłkarzy ręcznychMKS FunFloor Lublin z nieudaną inauguracją w Lidze Europejskiej

Szczypiornistki zespołu MKS FunFloor Lublin od porażki rozpoczęły zmagania w fazie grupowej Ligi Europejskiej. W swoim pierwszym meczu przegrały na wyjeździe z rumuńską CS Gloria 2018 BN. Spotkanie zakończyło się wynikiem 23:26. Polski zespół od początku musiał gonić wynik. W końcówce MKS próbował odrobić straty, jednak trochę zabrakło. Już za tydzień lublinianki przed własną publicznością zagrają z Neptunes Nantes z Francji.

Zawodniczki MKS FunFloor Lublin z porażką w Rumunii

Drużyna MKS FunFloor Lublin awansowała do fazy grupowej Ligi Europejskiej po udanych eliminacjach. W nich bez problemu w dwumeczu pokonały serbską Jagodinę. Skończyło się aż 80:44. W fazie grupowej Ligi Europejskiej poziom trudności wzrasta. Widzieliśmy to już w pierwszym meczu w Rumunii. Niestety zespół z Lublina rozpoczął zmagania od wyjazdowej porażki z CS Gloria 2018 BN

Pierwsze dwie bramki w tym meczu zdobyły lublinianki. Później gospodynie odrobiły straty i z każdą kolejną minutą zyskiwały przewagę. MKS po raz ostatni prowadził przy stanie 7:6. Do przerwy na tablicy wyników było już 13:10 dla Rumunek. Po zmianie stron zespół CS Gloria 2018 BN kontynuował dobrą passę. Szybko wypracował sobie kilka bramek przewagi. W pewnym momencie na tablicy wyników było już 23:17 i było wiadomo, że to gospodynie sięgną po dwa punkty. W końcówce lublinianki nieco zmniejszyły straty i doszły już tylko na dwie bramki. Ostatecznie mecz zakończył się ich porażką 23:26. Najwięcej bramek rzuciły: Oktawia Płomińska i Magda Więckowska (obie po 4).

CS Gloria 2018 BN – MKS FunFloor Lublin 26:23 (13:10)

Za tydzień domowe starcie z Neptunes Nantes

Zespół z Lublina już za tydzień będzie miał okazję do rehabilitacji. W drugiej kolejce grupy C zmierzy się z francuskim Neptunes Nantes. Spotkanie odbędzie się 13 stycznia w Lublinie. Jego początek zaplanowano na godzinę 16:00. W grupie C Ligi Europejskiej rywalizuje jeszcze drużyna Bensheim-Auerbach z Niemiec. Awans do fazy grupowej wywalczą dwa najlepsze zespoły. Przed szczypiornistkami MKS FunFloor Lublin bardzo trudne zadanie, jeżeli chcą znaleźć się w tym gronie.