Górnik Zabrze i Chrobry Głogów w fazie grupowej Ligi Europejskiej

Strona głównaPiłka ręcznaLE piłkarzy ręcznychGórnik Zabrze i Chrobry Głogów w fazie grupowej Ligi Europejskiej

Zespoły Górnika Zabrze i Chrobrego Głogów zagrają w fazie grupowej Ligi Europejskiej w piłce ręcznej. Dla obu drużyn będzie to debiut w tych rozgrywkach. Decyzję o zakwalifikowaniu polskich zespołów do LE podjęły władze EHF. Dzięki temu Górnik Zabrze i Chrobry Głogów powalczą na arenie międzynarodowej z wieloma mocnymi zespołami ze Starego Kontynentu. Niestety zespół Torus Wybrzeże Gdańsk nie zagra w Pucharze EHF. 

Dwa polskie kluby w Lidze Europejskiej 

Polscy kibice z radością mogą przyjąć decyzję władz EHF o tym, że w fazie grupowej Ligi Europejskiej zagrają Górnik Zabrze i Chrobry Głogów. Do tej pory jedynym przedstawicielem naszej ligi w tych rozgrywkach była Orlen Wisła Płock, która przed dwoma laty awansowała do turnieju Final Four i zajęła w nim trzecie miejsce. Teraz Orlen Wisła Płock obok Barlinka Industrii Kielce gra w Lidze Mistrzów. Nie oznacza to jednak, że w drugich europejskich rozgrywkach zabraknie polskich zespołów. 

Górnik Zabrze ostatni sezon Superligi zakończył na trzecim miejscu. Po tym, jak Wisła Płock dostała dziką kartę w Lidze Mistrzów, zabrzanie byli niemal pewni kwalifikacji do fazy grupowej Ligi Europejskiej. Inaczej wyglądała sytuacja Chrobrego Głogów, czyli czwartej drużyny zakończonego sezonu Superligi. Tu głogowianie liczyli na przychylność władz EHF i okazało się, że zagrają w fazie grupowej Ligi Europejskiej bez konieczności przebijania się przez kwalifikacje, w których wystąpią m.in.: Rhein-Neckar Loewen i TSV Hannover-Burgdorf. Wśród europejskich potęg, które zagrają w najbliższym sezonie LE, znajdują się m.in.: HBC Nantes, Fuechse Berlin, SG Flensburg-Handewitt, Sporting Lizbona czy też Elverum. 

Torus Wybrzeże Gdańsk bez Pucharu EHF

Niestety władze Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej podjęły również jedną niekorzystną decyzję dla polskich klubów. O udział w Pucharze EHF walczyła drużyna Torus Wybrzeże Gdańsk, która zakończyła Superligę na piątym miejscu. Niestety władze EHF nie uwzględniły jej w nadchodzących rozgrywkach. Tym samym o miejsce w Europie muszą powalczyć w nadchodzącym sezonie Superligi. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....