Szczypiorniści Górnika Zabrze blisko sprawienia niespodzianki

Strona głównaPiłka ręcznaLE piłkarzy ręcznychSzczypiorniści Górnika Zabrze blisko sprawienia niespodzianki

Piłkarze ręczni Górnika Zabrze długo prowadzili z Hannover-Burgdorf i byli blisko sprawienia niespodzianki. Niestety końcówka to dominacja zespołu z Niemiec, który przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Mecz zakończył się wynikiem 29:32. Mimo tego zabrzanie już wcześniej zapewnili sobie awans do kolejnej fazy rozgrywek Ligi Europejskiej. Zmagania w grupie B zakończyli na drugim miejscu.

Górnik Zabrze długo straszył faworyta

Zdecydowanymi faworytami do zwycięstwa w tym meczu byli zawodnicy zespołu Hannover-Burgdorf. Pewnie prowadzili w grupie B i zmierzali po awans z pierwszego miejsca. Gracze Górnia Zabrze przystępowali do wtorkowej potyczki w dobrych humorach. Wszystko za sprawą już wcześniej wywalczonego awansu do kolejnej fazy rozgrywek Ligi Europejskiej. Udało się to osiągnąć po dwóch zwycięstwach z AEK Ateny oraz wygranej i remisie ze szwajcarskim HC Kriens-Luzern

Mecz w Zabrzu z Hannover-Burgdorf kończył rozgrywki w grupie B. Początek należał do przyjezdnych, którzy prowadzili już 6:3. Później zdecydowanie lepiej wyglądali gospodarze, którzy nieoczekiwanie do przerwy prowadzili 19:14. Pachniało sensacją. Po zmianie stron brązowi medaliści mistrzostw Polski długo kontynuowali świetną grę i utrzymywali bezpieczną przewagę. Jeszcze na minuty przed końcem meczu prowadzili 29:26. Niestety końcówka to fantastyczna pogoń zespołu z Niemiec, który nie tylko doprowadził do wyrównania, ale też przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Skończyło się 29:32. Gospodarze mogą mówić o niewykorzystanej szansie.

Górnik Zabrze – Hannover-Burgdorf 29:32 (19:14)

Awans Górnika Zabrze to spory sukces

Już wcześniej zabrzanie zapewnili sobie awans do kolejnej fazy rozgrywek Ligi Europejskiej. To spory sukces polskiego zespołu, który nie miał łatwego zadania. W grupie B rywalizował z takimi drużynami jak: Hannover-Burgdorf, HC Kriens-Luzern i AEK Ateny. W sześciu kolejkach zabrzanie zgromadzili siedem punktów i zasłużenie awansowali. Niedługo poznają swoich kolejnych rywali w Europie. Rozgrywki zostaną wznowione w przyszłym roku.