Druga porażka Górnika Zabrze z HBC Nantes w Lidze Europejskiej

Strona głównaPiłka ręcznaLE piłkarzy ręcznychDruga porażka Górnika Zabrze z HBC Nantes w Lidze Europejskiej

Szczypiorniści Górnika Zabrze po raz drugi przegrali z francuskim HBC Nantes w rozgrywkach Ligi Europejskiej. Gospodarze meczu rozgrywanego w Dąbrowie Górniczej rozpoczęli dobrze, jednak z każdą kolejną minutą rosła przewaga faworytów. Podopieczni trenera Tomasza Strząbały stracili szansę na awans do fazy pucharowej Ligi Europejskiej. Na zakończenie zmagań w grupie 1 zagrają jeszcze na wyjeździe z Rhein-Neckar.

HBC Nantes za mocne dla Górnika

Obecny sezon w Europie jest wyjątkowy dla zawodników Górnika Zabrze. Awansowali oni do drugiej fazy grupowej Ligi Europejskiej, po drodze pokonując mocnych rywali. Dzięki temu zameldowali się w grupie 1, gdzie walka toczy się o fazę pucharową. Niestety po trzech meczach zabrzanie stracili już szanse na awans. Do rewanżu z HBC Nantes przystępowali po wyjazdowej porażce 23:31. Przed własną publicznością chcieli zagrać zdecydowanie lepiej.

Początek dawał nadzieję. Podopieczni trenera Tomasza Strząbały nie przestraszyli się faworyta. Doskonale weszli w to spotkanie i w pewnym momencie prowadzili już przewagą pięciu bramek. Było 9:5 i zanosiło się na kolejny wielki mecz zabrzan w Lidze Europejskiej. Niestety wtedy do głosu doszli goście. Szybko odrobili straty, a następnie wyszli 16:12. Górnik przespał końcówkę pierwszej połowy. Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Wciąż zdecydowaną przewagę mieli Francuzi, którzy z minuty na minutę powiększali przewagę. Ostatecznie HBC Nantes wygrało 31:22. Gospodarzom nie udało się sprawić sensacji

Górnik Zabrze – HBC Nantes 22:31 (12:16)

Za tydzień pożegnanie z Europą

Przed graczami Górnika Zabrze jeszcze jedno spotkanie w ramach Ligi Europejskiej. Zmierzą się w nim z Rhein-Neckar Löwen z Niemiec. Pierwszy mecz zabrzanie nieoczekiwanie wygrali 29:26 i jest to jeden z największych sukcesów w historii tej drużyny. W rewanżu będzie jednak zdecydowanie trudniej. Niemiecki zespół ma już zapewniony awans do 1/8 finału rozgrywek, jednak do końca będzie walczył o wygraną w grupie i bezpośrednią przepustkę do ćwierćfinału. Spotkanie Rhein-Neckar Löwen – Górnik Zabrze odbędzie się 5 marca.