Piłka ręczna w Kielcach uratowana? Klub ma nowego sponsora tytularnego!

Strona głównaPiłka ręcznaPiłka ręczna w Kielcach uratowana? Klub ma nowego sponsora tytularnego!

Klub Industria Kielce poinformował o znalezieniu nowego sponsora tytularnego. Mistrzowie Polski w trybie natychmiastowym zostaną wsparci przez firmę Barlinek i Michała Sołowowa, jednego z najbogatszych Polaków, a zarazem osoby z Kielc.

Cieszą się, że mogą pomóc

Firma zajmuje się produkcją deski podłogowej, jednak to nie jest jedyna spółka, której Sołowow jest właścicielem lub znaczącym udziałowcem. Posiadanie wsparcia od takiej spółki może rozwiązać problemy, w jakie wpadł zespół szczypiornistów z Kielc.

– Robimy to, bo jesteśmy z Kielc i doceniamy to, co drużyna zbudowana przez Bertusa Servaasa robi dla miasta i polskiej piłki ręcznej. Sponsoring sportowy nie był do tej pory istotnym elementem naszej komunikacji z klientami – zobaczymy, co nam to da w sensie biznesowym, tymczasem cieszymy się, że możemy pomóc! – mówi Wojciech Michałowski, prezes firmy Barlinek w oficjalnym komunikacie.

Umowa między stronami została zawarta w trybie pilnym. W dodatku w trakcie trwania sezonu mają być prowadzone rozmowy o przyszłości współpracy między ambasadorami kieleckiego sportu i biznesu. Wsparcie finansowe od razu trafi do klubu. Podobnie jest z premiami za sukcesy w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Ratunek w odpowiednim momencie

– Bardzo cieszę się z zaufania tak znakomitej, kieleckiej marki jaką jest Barlinek. Cieszę się, że dobro drużyny leży na sercu wielu kielczanom. Tworzymy historię miasta, a jednocześnie Barlinek i nas łączą cele wybiegające w sukcesy w skali Europy. Już teraz nie mogę się doczekać najbliższych meczów majowych. Liczę na wyjątkowo mocne wsparcie kibiców w kluczowym czasie w których nasza drużyna z dumą założy koszulki z logo Barlinek – powiedział prezes klubu, Bertus Servas.

Wsparcie finansowe Barlinka prawdopodobnie uratowało Kielce przed co najmniej ogromnymi problemami, o ile nie upadkiem najbardziej utytułowanego polskiego klubu piłki ręcznej. W listopadzie 2022 roku firma Van Pur, dotychczasowy sponsor główny wycofał się z klubu. Servas dał sobie czas na znalezienie nowego sponsora do końca marca.

Potrzebował trochę więcej czasu na wykonanie założonego zadania, ale dzięki pozyskaniu nowego sponsora drużyna nie zostanie, prawdopodobnie, rozebrana. Zgodnie z medialnymi doniesieniami klub miało opuścić sześciu kluczowych zawodników oraz trener Tałant Duszabajew. Teraz bardzo możliwe, że do żadnej zmiany nie dojdzie.

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Ćwierćfinał debla nie dla Magdy Linette. Porażka w 3. rundzie Australian Open

Polsko-amerykańska para deblowa Magda Linette i Bernarda Pera odpadła w trzeciej rundzie Australian Open. Tym samym straciły szanse na świetny rezultat w pierwszym tegorocznym...

Kadrowicze Michniewicza strzelają za granicą. Udany weekend ligowy polskich piłkarzy

Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik i Grzegorz Krychowiak strzelali bramki dla swoich klubów w ligach zagranicznych. Asysty zanotowali m.in. Robert Gumny, Piotr Zieliński, Kamil Jóźwiak,...