STS KOD PROMOCYJNY

Jakub Szyszko dowołany na zgrupowanie reprezentacji Polski w piłce ręcznej

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPiłka ręcznaReprezentacje Polski w piłce ręcznejJakub Szyszko dowołany na zgrupowanie reprezentacji Polski w piłce ręcznej

Na kilka dni przed rozpoczęciem zgrupowania reprezentacji Polski w piłce ręcznej mężczyzn do kadry został dowołany skrzydłowy Jakub Szyszko. Zawodnik na co dzień występujący w MMTS Kwidzyn znajdował się wcześniej na liście rezerwowej. Tym samym weźmie udział w zgrupowaniu szkoleniowym w Polsce, a także w spotkaniach towarzyskich, które podopieczni Patryka Rombla rozegrają w najbliższych dniach z Danią oraz Egiptem. To jeden z etapów przygotowań do przyszłorocznych Mistrzostw Świata, które zorganizujemy wspólnie ze Szwedami. 

Nagroda za dobry sezon w klubie

Powołanie dla Jakuba Szyszko to docenienie jego wysokiej formy w ostatnich miesiącach. W tym sezonie jest bardzo pewnym punktem drużyny MMTS Kwidzyn w PNGiG Superlidze piłkarzy ręcznych. Drużyna z północy polski zajmuje, póki co 5. miejsce w lidze i ma duże szansa na wskoczenie nawet na 4. lokatę. Jakub Szyszko zagrał w tym sezonie już w 22. meczach PGNiG Superligi, w których rzucił łącznie 63 bramki. Wpływ na powołanie musiało mieć również to, że kadra reprezentacji Polski przebywa na zgrupowaniu w Kwidzynie, gdzie na co dzień trenuje i gra Jakub Szyszko. 

Trudne mecze towarzyskie

Przed Polakami dwa wymagające spotkania towarzyskie. W pierwszym meczu 14 kwietnia biało-czerwoni spotkają się z Duńczykami, którzy od lat należą do najlepszych zespołów świata. Zdecydowanymi faworytami tego starcia będą gospodarze meczu, który odbędzie się w Kopenhadze. Dla Polaków będzie to szansa na kolejną weryfikację w konfrontacji z zespołem z absolutnego topu. Drugi mecz towarzyski odbędzie się w hali w Kwidzynie, gdzie Polacy podejmą zawsze niebezpiecznych szczypiornistów z Egiptu. 

Najbliższe zgrupowanie ma duże znaczenie dla Patryka Rombla pod kątem przygotowań do zaplanowanych na początek przyszłego roku mistrzostw świata. Polacy będą współgospodarzami turnieju wspólnie ze Szwedami i mamy nadzieję na dobry wynik. Choć o nawiązanie do największych sukcesów sprzed lat będzie trudno, to jednak nasi szczypiorniści udowadniali już, że potrafią sprawić niespodziankę. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...