Kamil Syprzak na dłużej w PSG

Strona głównaPiłka ręcznaKamil Syprzak na dłużej w PSG

Obrotowy reprezentacji Polski Kamil Syprzak przedłużył kontrakt z francuskim Paris Saint-Germain do 2025 roku. Po kapitalnym sezonie w wykonaniu polskiego szczypiornisty nie mogło być mowy o innej decyzji władz francuskiego klubu. Kamil Syprzak należał do najlepszych zawodników swojego zespołu. Był jednocześnie najskuteczniejszym graczem i wiodącą postacią w rozgrywkach europejskich oraz na krajowym podwórku. 

Rekordowy sezon Syprzaka

Za Kamilem Syprzakiem rekordowy sezon w piłce klubowej. Polak był najskuteczniejszym graczem swojego zespołu w Lidze Mistrzów oraz we francuskiej Starlidze. W tych pierwszych rozgrywkach rzucił 86 bramek, mimo że jego drużyna odpadła w ćwierćfinale po porażce z THW Kiel. Do zakończenia rozgrywek jeszcze tylko turniej Final Four, a Polak zajmuje 3. miejsce na liście najskuteczniejszych szczypiornistów. W lidze francuskiej rzucił 149 bramek i znowu był najlepszy z Paryżan. Trafienia przełożyły się na wysokie miejsce w klasyfikacji strzelców. Został wybrany także najlepszym obrotowym ligi francuskiej. 

Poza indywidualnymi rekordami obrotowy kadry Polski zanotował również wspaniałe wyniki drużynowe. Paris Saint-Germain wygrało rozgrywki ligowe z kompletem 30. zwycięstw, co zdarzyło się pierwszy raz w historii. Do tego Paryżanie dołożyli triumf w Pucharze Francji, a w Lidze Mistrzów odpadli dopiero po wyrównanym dwumeczu z THW Kiel w 1/4. Jeżeli Kamil Syprzak podtrzyma formę, to powinien być kluczowym zawodnikiem reprezentacji Polski prowadzonej przez Patryka Rombla na przyszłorocznych Mistrzostwach Świata, których będziemy współorganizatorami. 

Dotychczasowy kontrakt przedłużony o dwa lata

Wcześniejsza umowa Kamila Syprzaka z Paris Saint-Germain obowiązywała do 2023 roku. Oznaczało to, że reprezentant Polski spędzi w Paryżu jeszcze minimum sezon. Teraz już wiadomo, że zagości we Francji na dłużej, ponieważ jego kontrakt został przedłużony o kolejne dwa lata i jak możemy się spodziewać, po takim sezonie nasz zawodnik może liczyć na jeszcze lepsze warunki finansowe. Przypomnijmy, że Kamil Syprzak występuje w zespole mistrza Francji już od trzech sezonów. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Niesamowita pogoń Hurkacza i awans do ćwierćfinału w Montrealu

Hubert Hurkacz w dobrym stylu odwrócił losy pojedynku z Hiszpanem Albertem Ramosem i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 1000 w Montrealu. Polak ma za...

Pięciu Polaków w konkursie w Planicy. Koniec sezonu dla Pawła Wąska

W czwartek w słoweńskiej Planicy odbyły się ostatnie kwalifikacje do konkursu indywidualnego w obecnym sezonie Pucharu Świata. Jeszcze przed startem wycofał się z nich...