Kamil Syprzak na dłużej w PSG

Strona głównaPiłka ręcznaKamil Syprzak na dłużej w PSG

Obrotowy reprezentacji Polski Kamil Syprzak przedłużył kontrakt z francuskim Paris Saint-Germain do 2025 roku. Po kapitalnym sezonie w wykonaniu polskiego szczypiornisty nie mogło być mowy o innej decyzji władz francuskiego klubu. Kamil Syprzak należał do najlepszych zawodników swojego zespołu. Był jednocześnie najskuteczniejszym graczem i wiodącą postacią w rozgrywkach europejskich oraz na krajowym podwórku. 

Rekordowy sezon Syprzaka

Za Kamilem Syprzakiem rekordowy sezon w piłce klubowej. Polak był najskuteczniejszym graczem swojego zespołu w Lidze Mistrzów oraz we francuskiej Starlidze. W tych pierwszych rozgrywkach rzucił 86 bramek, mimo że jego drużyna odpadła w ćwierćfinale po porażce z THW Kiel. Do zakończenia rozgrywek jeszcze tylko turniej Final Four, a Polak zajmuje 3. miejsce na liście najskuteczniejszych szczypiornistów. W lidze francuskiej rzucił 149 bramek i znowu był najlepszy z Paryżan. Trafienia przełożyły się na wysokie miejsce w klasyfikacji strzelców. Został wybrany także najlepszym obrotowym ligi francuskiej. 

Poza indywidualnymi rekordami obrotowy kadry Polski zanotował również wspaniałe wyniki drużynowe. Paris Saint-Germain wygrało rozgrywki ligowe z kompletem 30. zwycięstw, co zdarzyło się pierwszy raz w historii. Do tego Paryżanie dołożyli triumf w Pucharze Francji, a w Lidze Mistrzów odpadli dopiero po wyrównanym dwumeczu z THW Kiel w 1/4. Jeżeli Kamil Syprzak podtrzyma formę, to powinien być kluczowym zawodnikiem reprezentacji Polski prowadzonej przez Patryka Rombla na przyszłorocznych Mistrzostwach Świata, których będziemy współorganizatorami. 

Dotychczasowy kontrakt przedłużony o dwa lata

Wcześniejsza umowa Kamila Syprzaka z Paris Saint-Germain obowiązywała do 2023 roku. Oznaczało to, że reprezentant Polski spędzi w Paryżu jeszcze minimum sezon. Teraz już wiadomo, że zagości we Francji na dłużej, ponieważ jego kontrakt został przedłużony o kolejne dwa lata i jak możemy się spodziewać, po takim sezonie nasz zawodnik może liczyć na jeszcze lepsze warunki finansowe. Przypomnijmy, że Kamil Syprzak występuje w zespole mistrza Francji już od trzech sezonów. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Żan Tabak gwarancją wysokiej jakości. Czy Trefl Sopot odzyska dawny blask?

Przed obecnym sezonem władze Trefla Sopot podjęły ważną decyzję, że chcą włączyć się do walki o medale. W tym celu zwiększono budżet na zawodników, a...

Sportowy rok 2022 Roberta Lewandowskiego. Słodkie sukcesy z nutą goryczy

Rok 2022 był wyjątkowy dla Roberta Lewandowskiego i polskich kibiców. Przenosiny z Bayernu Monachium do FC Barcelony, pierwsze sukcesy w La Liga i Mundial...