Kamil Syprzak Show w Lidze Mistrzów. Dziesięć bramek Polaka

Strona głównaPiłka ręcznaLM piłkarzy ręcznychKamil Syprzak Show w Lidze Mistrzów. Dziesięć bramek Polaka

Kolejne kapitalne spotkanie w barwach Paris Saint-Germain rozegrał Kamil Syprzak. Obrotowy reprezentacji Polski rzucił 10 bramek w meczu Ligi Mistrzów przeciwko duńskiemu GOG Håndbold. Był najlepszym zawodnikiem meczu i poprowadził swój zespól do wyjazdowego zwycięstwa 40:35. Po ośmiu kolejkach PSG prowadzi w grupie A i jest blisko awansu do ćwierćfinału rozgrywek. Polak jest liderem klasyfikacji strzelców Ligi Mistrzów.

Przekonujące zwycięstwo na wyjeździe

Paris Saint-Germain występuje w grupie A Ligi Mistrzów. Piłkarze ręczni francuskiego zespołu po 8 z 14 kolejek zajmują pozycję lidera grupy i są coraz bliżej bezpośredniego awansu do ćwierćfinału rozgrywek. Aby tak się stało, muszą zakończyć grupowe zmagania na jednym z dwóch pierwszych miejsc. Oczko za paryżanami jest węgierski Telekom Veszprem. Wyjazdowe spotkanie z GOG Håndbold od początku toczyło się pod dyktando PSG. Mistrzowie Francji szybko wypracowali sobie kilkubramkową przewagę, a następnie ją utrzymywali. Do przerwy prowadzili 22:19

Po przerwie gospodarzom udało się zbliżyć na jedną bramkę i gra sie wyrównała. Końcówka należała jednak go Paris Saint-Germain. Kapitalne zawody rozgrywał Kamil Syprzak, czyli jeden z kluczowych graczy zespołu w ostatnich miesiącach. Ostatecznie rzucił aż 10 bramek i przyczynił się do wyjazdowego zwycięstwa 40:35. W równolegle rozgrywanym meczu Telekom Veszprem nieoczekiwanie przegrał z PPD Zagrzeb i paryżanie awansowali na pierwsze miejsce w grupie.

Syprzak liderem klasyfikacji strzelców

Kamil Syprzak od początku sezonu imponuje formą. Świetna dyspozycja strzelecka w meczu z GOG Håndbold sprawiła, że awansował na pozycję lidera klasyfikacji strzelców Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. W ośmiu meczach zdobył 57 bramek i o trzy trafienia wyprzedza drugiego w klasyfikacji Aleksa Vlaha z RK Celje. Polak imponuje również skutecznością na poziomie 76%. Kolejne spotkanie PSG rozegra już 7 grudnia, gdy na wyjeździe spotka się z FC Porto. To najsłabszy zespół w grupie, który przegrał wszystkie dotychczasowe mecze. Kamil Syprzak stanie przed szansą na zdobycie kolejnych bramek. W grupie tej występuje jeszcze Orlen Wisła Płock, która do końca powinna bić się o awans do 1/8 finału.