Kolejne ważne zwycięstwo Łomży Industria. Kielczanie coraz bliżej ćwierćfinału LM

Strona głównaPiłka ręcznaLM piłkarzy ręcznychKolejne ważne zwycięstwo Łomży Industria. Kielczanie coraz bliżej ćwierćfinału LM

Trenowani przez Tałanta Dujszebajewa piłkarze ręczni Łomży Industria Kielce odnieśli kolejne ważne zwycięstwo w Lidze Mistrzów. W dziewiątej kolejce pokonali na wyjeździe 31:28 węgierski Pick Szeged. Dzięki temu przynajmniej do jutra awansowali na pozycję lidera grupy B Ligi Mistrzów. Niestety dobre humory kielczanom psuje kontuzja, której w trakcie meczu nabawił się Haukur Thrastarson. Prawdopodobnie czeka go dłuższa przerwa.

Początek meczu pod dyktando kielczan

Faworytami spotkania byli szczypiorniści Łomży Industria Kielce, którzy na początku listopada wygrali u siebie z Pick Szeged 37:30. Zgodnie z oczekiwaniami mocno rozpoczęli również drugie spotkanie i szybko wypracowali sobie kilka bramek przewagi. Po kilku minutach było już 6:2, a następnie różnica była utrzymywana. Dobrze w bramce zespołu z Kielc spisywał się Andreas Wolff, a z przodu skutecznością imponował Arkadiusz Moryto. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 16:13 na korzyść mistrzów Polski. Niestety w 21. minucie doszło do fatalnie wyglądającego urazu Haukura Thrastarsona z Islandii. Zawodnik ten źle upadł po wyskoku i prawdopodobnie doznał poważnej kontuzji kolana. Więcej będzie wiadomo po badaniach.

Utrzymanie przewagi po przerwie

Osłabieni brakiem Thrastarsona kielczanie w drugiej połowie starali się kontrolować mecz i utrzymać bezpieczną przewagę. Gospodarze maksymalnie zbliżyli się na dwie bramki różnicy. Na szczęście szczypiorniści Łomży Industria Kielce spokojnie odpowiadali i szybko odbudowali przewagę. Pod koniec gospodarze trochę zmniejszyli straty, jednak zwycięstwo mistrzów Polski ani przez moment nie było zagrożone. Mecz zakończył się wynikiem 31:28, a najwięcej bramek dla kielczan strzelili: Arkadiusz Moryto (8), Nicolas Tournat (5) i Dylan Nahi (5).

Pick Szeged – Łomża Industria Kielce 28:31 (13:16)

Za tydzień z Celje

Łomża Industria Kielce jest coraz bliżej zapewnienia sobie miejsca w TOP2 grupy B Ligi Mistrzów i awansu do ćwierćfinału rozgrywek. Kolejne spotkanie mistrzowie Polski zagrają 15 grudnia u siebie ze słoweńskim Celje i ponownie będą faworytem do zwycięstwa. Łomże Industria Kielce o pierwsze miejsce biją się z FC Barceloną, a najgroźniejszym rywalem w walce o TOP2 wydaje się być francuskie Nantes.