Druga porażka Industrii Kielce w rozgrywkach Ligi Mistrzów

Strona głównaPiłka ręcznaLM piłkarzy ręcznychDruga porażka Industrii Kielce w rozgrywkach Ligi Mistrzów

Choć Industria Kielce do przerwy prowadziła 16:15 na trudnym terenie w Kilonii, to ostatecznie przegrała swój drugi mecz w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Spotkanie zakończyło się wynikiem 31:35 na korzyść THW Kiel. Zespół ten ma komplet punktów i zajmuje pierwsze miejsce w grupie A. Kielczanie w czterech meczach odnieśli dwa zwycięstwa. Kolejny mecz w Lidze Mistrzów rozegrają 19 października, gdy przed własną publicznością podejmą Pick Szeged.

Świetna pierwsza połowa i duże straty po przerwie

Faworytami bukmacherów do zwycięstwa byli szczypiorniści THW Kiel, którzy doskonale weszli w obecne rozgrywki Ligi Mistrzów i wygrali wszystkie dotychczasowe mecze. Industria Kielce po zawirowaniach z końcówki poprzedniego i początku tego sezonu wraca do normalności. Pierwsza połowa środowego meczu układała się bardzo dobrze dla podopiecznych Tałanta Dujszebajewa. Wynik oscylował w granicach remisu, a ostatnią bramę zdobyli kielczanie, którzy na przerwę schodzili przy prowadzeniu 16:15

Niestety po zmianie stron nie udało się podtrzymać tej skuteczności. Niemiecki zespół szybko wypracował sobie kilkupunktową przewagę, którą następnie utrzymywał. Pod koniec Industria Kielce zbliżyła się już na jedną bramkę, jednak ostatnie minuty to popis kilończyków. THW Kiel wygrało 35:31 i umocniło się na pierwszym miejscu w grupie A. Dla Industrii Kielce to druga porażka w tym sezonie. Najwięcej bramek dla polskiej drużyny zdobyli: Nicolas Tournat (7), Szymon Sićko (7) i Arkadiusz Moryto (6)

THW Kiel – Industria Kielce 35:31 (15:16)

Kolejny mecz już za tydzień

Już za tydzień kielczanie rozegrają kolejny ważny mecz w Lidze Mistrzów. Tym razem przed własną publicznością podejmą węgierskie Pick Szeged. Zwycięstwo z tym przeciwnikiem pozwoli Industrii Kielce na zachowanie szans na bezpośredni awans do ćwierćfinału rozgrywek. Ten wywalczą dwa najlepsze zespoły z grupy A. Kolejne cztery wezmą udział w 1/8 finału, a dwa najsłabsze pożegnają się z rozgrywkami. Mecz Industria Kielce – Pick Szeged odbędzie się 19 października.