Trudny mecz i szczęśliwy remis Industrii Kielce w Zagrzebiu

Strona głównaPiłka ręcznaLM piłkarzy ręcznychTrudny mecz i szczęśliwy remis Industrii Kielce w Zagrzebiu

Szczypiorniści Industrii Kielce po zaciętym boju zremisowali na wyjeździe 22:22 z RK Zagrzeb. Trzeba przyznać, że remis został wywalczony w szczęśliwych okolicznościach, ponieważ przez cały mecz to Chorwaci byli stroną przeważającą. W końcówce kielczanie mieli nawet piłkę meczową, jednak sytuacji na skrzydle nie wykorzystał Dylan Nahi i mecz zakończył się podziałem punktów.

Ciężki bój za piłkarzami ręcznymi Industrii

Przed rozpoczęciem tego meczu w roli faworytów stawiono graczy Industrii Kielce. Mistrzowie Polski w ostatniej kolejce Ligi Mistrzów wygrali z Eurofarm Pelister, a w ostatnim tygodniu dobrze zaprezentowali się na Klubowych Mistrzostwach Świata. Mecz w Zagrzebiu długo nie układał się jednak po ich myśli. Gospodarze z Patrykiem Walczakiem w składzie od początku wyglądali bardzo dobrze. Szybko wypracowali sobie trzy bramki przewagi i było 8:5. Dobra końcówka pierwszej połowy sprawiła, że kielczanie na przerwę schodzili już tylko przy jednobramkowej stracie i wyniku 10:11

Po zmianie stron obraz gry się nie zmieniał. Wciąż zespołem skuteczniejszym było RK Zagrzeb. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa gonili, jednak nie mogli wyjść na prowadzenie. Pod koniec wydawało się, że stracili nawet szansę na remis. Było 22:20 dla gospodarzy. Szczęśliwa końcówka pozwoliła Industrii Kielce doprowadzić do remisu 22:22. W ostatniej akcji meczu Dylan Nahi miał nawet piłkę meczową na wagę zwycięstwa, jednak jego strzał zatrzymał bramkarz gospodarzy. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 22:22 i podziałem punktów. Najwięcej goli dla Industrii strzelili: Daniel Dujshebaev (4), Nicolas Tournat (3) i Igor Karacić (3). Patryk Walczak z RK Zagrzeb zdobył trzy bramki.

RK Zagrzeb – Industria Kielce 22:22 (11:10)

Zacięta walka o awans do fazy pucharowej

Na półmetku rozgrywek grupy A Industria Kielce ma osiem punktów i zajmuje piąte miejsce. Na ten moment daje ono awans do 1/8 finału rozgrywek Ligi Mistrzów. Kielczanie tracą jednak tylko punkt do drugiego Aalborga z Danii oraz dwa punkty do liderującego THW Kiel. Straty są jeszcze do odrobienia. Dwie pierwsze drużyny wywalczą bezpośredni awans do ćwierćfinału. Już za tydzień kielczanie otrzymają szansę do rewanżu i powalczenia o zwycięstwo z RK Zagrzeb. Mecz odbędzie się 23 listopada w Kielcach.