Wielkie zwycięstwo Industrii Kielce. PSG pokonane w Hali Legionów

Strona głównaPiłka ręcznaLM piłkarzy ręcznychWielkie zwycięstwo Industrii Kielce. PSG pokonane w Hali Legionów

Szczypiorniści Industrii Kielce po emocjonującym meczu pokonali 30:29 francuskie Paris Saint-Germain. Spotkanie od początku do końca trzymało w napięciu. Dla kielczan to niezwykle ważne zwycięstwo w kontekście walki o zajęcie jednego z dwóch pierwszych miejsc w grupie A i bezpośredniego awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. W Hali Legionów pokonali naszpikowanych gwiazdami mistrzów Francji.

Ważne zwycięstwo kielczan

Industria Kielce już w swoim pierwszym meczu w Lidze Mistrzów zanotowała wpadkę i przegrała z Aalborgiem. W związku z tym od początku rozgrywek jej gracze są na musiku, jeżeli chcą zająć jedno z dwóch pierwszych miejsc w grupie A. Takie same plany ma francuskie PSG z Kamilem Syprzakiem w składzie. Mistrzowie Francji rozpoczęli rozgrywki od dwóch zwycięstw. W Hali Legionów musieli jednak uznać wyższość mistrzów Polski.

Mecz od początku był bardzo wyrównany. Pierwsza połowa długo rozgrywana była bramka za bramkę. W drugiej jej części przewagę zyskali mistrzowie Polski, którzy w pewnym momencie prowadzili już czterema bramkami. Niestety nie udało im się utrzymać tej przewagi i na przerwę schodzili przy skromnym prowadzeniu 16:15

Po zmianie stron kielczanie ruszyli jednak do zdecydowanych ataków i szybko wyszli na prowadzenie 23:18. Wydawało się, że podopieczni Tałanta Dujszebajewa w pełni kontrolują mecz. Nieoczekiwanie rywale doszli już tylko na jedną bramkę. W końcówce ponownie kielczanie przyspieszyli i wyszli na 30:26. Ostatnie trzy bramki w tym meczu zdobyli rywale, jednak to Industria Kielce odniosła cenne zwycięstwo 30:29. Najwięcej bramek dla kielczan rzucili: Szymon Sićko (8), Igor Karacić (8) i Arkadiusz Moryto (5). W drużynie gości najskuteczniejszy był Kamil Syprzak (6).

Industria Kielce – PSG 30:29 (16:15)

Ważny wyjazd do Kilonii

Przed mistrzami Polski kolejne ważne spotkanie. Czwarta kolejka rozgrywek Ligi Mistrzów zostanie rozegrana za dwa tygodnie. Wówczas Industria Kielce zagra na wyjeździe z niemieckim THW Kiel. Zespół ten prowadzi w tabeli grupy A z kompletem trzech zwycięstw. Zapowiada się niezwykle emocjonujące spotkanie.