Łomża Industria Kielce z kolejnym zwycięstwem w Lidze Mistrzów

Strona głównaPiłka ręcznaLM piłkarzy ręcznychŁomża Industria Kielce z kolejnym zwycięstwem w Lidze Mistrzów

Piłkarze ręczni Łomży Industria Kielce odnieśli kolejne przekonujące zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Tym razem przed własną publicznością pokonali 37:33 Elverum Håndball z Norwegii. Na półmetku fazy grupowej kielczanie zajmują drugie miejsce w grupie B i tracą tylko punkt do prowadzącej Barcelony. Utrzymanie pozycji w TOP 2 da bezpośredni awans do ćwierćfinału rozgrywek. Kolejne spotkanie już 30 listopada z Elverum w Norwegii.

Zadecydowała pierwsza połowa

Faworytami tego spotkania byli gospodarze. Łomża Industria Kielce w tym sezonie Ligi Mistrzów przegrała tylko z Barceloną, a pozostałe mecze wygrywa. Szczypiorniści mistrza Polski chcieli kontynuować dobrą passę w meczu z Elverum. Weszli w mecz pewnie i szybko wypracowali sobie kilka punktów przewagi. Po kilku minutach gry było już 5:2. Kolejne minuty gry to kontynuacja dobrej passy kielczan. W najlepszym momencie odskoczyli rywalom już na pięć bramek. Ostatecznie do przerwy prowadzili 21:17 i byli blisko kolejnego zwycięstwa w Lidze Mistrzów

Po przerwie podopieczni Tałanta Dujszebajewa nie chcieli pozostawiać nic przypadkowi. Kontynuowali swoją dobrą grę. W pierwszych minutach powiększyli swoją przewagę i na tablicy wyników zrobiło się 29:22. Wówczas w szeregi kielczan wkradło się niepotrzebne rozluźnienie. Goście zdobyli cztery bramki z rzędu i zbliżyli się na trzy bramki różnicy. Na szczęście gospodarze w porę się obudzili i dalej kontrolowali widowisko. Ostatecznie zakończyli mecz zwycięstwem 37:33, które ani przez moment nie było zagrożone. Łomża Industria Kielce odniosła szóste zwycięstwo w tym sezonie Ligi Mistrzów. Najwięcej bramek dla gospodarzy rzucili: Artsiom Karaliok (10), Alex Dujshebaev (5) oraz Hauku Thrastarson (5).

Łomża Industria Kielce – Elverum Handball 37:33 (21:17)

Walka o bezpośredni awans do ćwierćfinału

Bez wątpienia celem Łomży Industria Kielce jest bezpośredni awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Aby tak się stało, zespół z Kielc musi skończyć zmagania grupowe na jednym z dwóch pierwszych miejsc. Na półmetku fazy grupowej mistrzowie Polski są w doskonałej sytuacji. Zajmują drugie miejsce i tracą tylko punkt do prowadzącej Barcelony. Za kielczanami jest francuskie Nantes, które traci dwa punkty. Pozostałe ekipy mają już większy dystans do Łomży Industria Kielce. Już 30 listopada kielczanie zagrają w ósmej kolejce grupy B, gdzie zmierzą się na wyjeździe z Elverum. Będzie to rewanż za dzisiejsze spotkanie.