Łomża Industria Kielce kończy rok pewnym zwycięstwem w Lidze Mistrzów

Strona głównaPiłka ręcznaLM piłkarzy ręcznychŁomża Industria Kielce kończy rok pewnym zwycięstwem w Lidze Mistrzów

Piłkarze ręczni Łomży Industria Kielce w ostatnim meczu w tym roku pokonali 36:28 słoweńskie Celje Pivovarna Laśko. Spotkanie rozegrano w ramach dziesiątej kolejki grupy B Ligi Mistrzów. Kielczanie odnieśli swoje dziewiąte zwycięstwo i wykonali kolejny krok w kierunku awansu do ćwierćfinału rozgrywek. Jednocześnie był to ostatni mecz zespołu z członem Łomża. Od 1 stycznia 2023 znika on z nazwy klubu.

Do przerwy małe kłopoty

Mimo licznych osłabień, to zawodnicy Łomży Industria Kielce byli faworytami meczu ze słoweńskim Celje Pivovarna Laśko. Tym razem Tałant Dujszebajew nie mógł skorzystać z takich graczy jak: Szymon Sićko, Haukur Thrastarson, Cezary Surgiel, Damian Domagała i Benoit Kounkoud. Od początku w mecz nieco lepiej weszli rywale i nieoczekiwanie do przerwy postraszyli kielczan. W pewnym momencie na tablicy wyników było już 10:6 dla Celje. Na szczęście w końcówce pierwszej połowy do głosu doszli gospodarze. Grali szczelniej w obronie i skuteczniej pod bramką Słoweńców. Gole zaczęły wpadać z dużą regularnością i do przerwy Łomża Industria Kielce prowadziła 18:15

Potwierdzenie przewagi po przerwie

W drugiej połowie gospodarze jeszcze podkręcili tempo. Stopniowo powiększali swoją przewagę i było pewne, że tego meczu nie przegrają. Ostatecznie mistrzowie Polski wygrali 36:28 i umocnili się na pozycji w TOP2 grupy B. To cel minimum kielczan na fazę grupową, ponieważ jego realizacja daje bezpośredni awans do ćwierćfinału. Najwięcej bramek w ostatnim w tym roku meczu Łomży Industria Kielce rzucili: Arkadiusz Moryto (8), Nedim Remili (5), Nicolas Tournat (5) i Artsiom Karaliok (5).

Łomża Industria Kielce – Celje Pivovarna Lasko 36:28 (18:15)

Kolejny mecz dopiero w lutym

Na kolejny mecz w Lidze Mistrzów kielczanom przyjdzie trochę poczekać. Odbędzie się on dopiero 9 lutego 2023 roku. Wówczas mistrzowie Polski pojadą na trudny teren do Niemiec, gdzie zmierzą się z THW Kiel. W pierwszym meczu rozegranym w październiku zespół z Kielc wygrał 40:37.