STS KOD PROMOCYJNY

Łomża Industria Kielce zagra w IHF Super Globe

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPiłka ręcznaŁomża Industria Kielce zagra w IHF Super Globe

Mistrzowie Polski Łomża Industria Kielce otrzymali „dziką kartę” i zagrają w IHF Super Globe. To Klubowe Mistrzostwa Świata, w których zagrają najlepsze drużyny piłkarzy ręcznych na świecie. Wśród nich m.in.: hiszpańska FC Barcelona oraz niemiecki SC Magdeburg. Lista uczestników turnieju jest jeszcze kompletowana, a póki co znajduje się na niej 8 zespołów. Zawody IHF Super Globe zostaną rozegrane 17-23 października w Arabii Saudyjskiej. 

Drugi występ w IHF Super Globe w historii

Dla zespołu z Kielc będzie to drugi występ w historii w IHF Super Globe. Wcześniej występowali w odpowiedniku Klubowych Mistrzostw Świata w 2016 roku, po tym jak wygrali Ligę Mistrzów. Wtedy zajęli trzecie miejsce. W tym roku również powinni być postrzegani w gronie faworytów do zwycięstwa. Swoją klasę pokazali już w Lidze Mistrzów, gdzie przegrali wielki finał z FC Barceloną dopiero po rzutach karnych. Tradycyjnie karty w IHF Super Globe powinny rozdawać drużyny ze Starego Kontynentu. 

Potwierdzeni uczestnicy IHF Super Globe 2022

Organizatorzy turnieju przewidują, że weźmie w nim udział od 10 do 12 drużyn. Póki co oficjalnie potwierdzonych jest 8 ekip. Z urzędu w Arabii Saudyjskiej zagrają: SC Magdeburg (Niemcy, obrońcy tytułu), FC Barcelona (Hiszpania, triumf w Lidze Mistrzów), Sydney University (Australia, mistrz Oceanii), Al Kuwait (Kuwejt, mistrz Azji), Al Ahli (Egipt, mistrz Afryki), Handebol Clube Taubate (mistrz Ameryki Środkowej i Południowej). Ponadto dzikie karty w uznaniu zasług z ubiegłego sezonu otrzymały Łomża Industria Kielce (finalista Ligi Mistrzów) oraz Benfica Lizbona (zwycięzca Ligi Europejskiej). 

Turniej w Arabii Saudyjskiej

Tegoroczne rozgrywki IHF Super Globe 2022 rozegrany zostanie w Arabii Saudyjskiej w dniach 17-23 października. W najbliższych tygodniach powinniśmy poznać kilku kolejnych uczestników turnieju, którzy uzupełnią stawkę. Dużo zależy od losowania, jednak biorąc pod uwagę skład turnieju, Łomża Industria Kielce ma szansę na walkę o miejsce na podium, a nawet końcowe zwycięstwo.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...