Marcel Jastrzębski wybrany najlepszym bramkarzem kolejki Ligi Mistrzów

Strona głównaPiłka ręcznaLM piłkarzy ręcznychMarcel Jastrzębski wybrany najlepszym bramkarzem kolejki Ligi Mistrzów

Spektakularny występ 19-letniego Marcela Jastrzębskiego w czwartkowym starciu Orlen Wisły Płock z SC Magdeburgiem nie przeszedł bez echa. Nastoletni bramkarz Nafciarzy został wybrany najlepszym bramkarzem 11. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Bronił jak natchniony i zakończył mecz ze wskaźnikiem 44% skutecznych obroń. Dzięki niemu Wisła Płock pokonała mistrza Niemiec i zachowała szansę na awans do fazy pucharowej rozgrywek.

Fenomenalna dyspozycja nastolatka

Od początku do końca meczu 11. kolejki grupy A Ligi Mistrzów Marcel Jastrzębski bronił jak w transie. W pierwszej połowie obronił aż 11 strzałów i miał 52% skuteczności obron. To statystyki, które są bardzo rzadko spotykane na takim poziomie. A to wszystko w debiucie 19-letniego bramkarza Wisły Płock w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Choć w drugiej połowie statystyki młodego golkipera się nieco pogorszyły, to i tak w całym spotkaniu bronił ze skutecznością 44%. Na ten wynik przełożyło się obronienie aż 19 strzałów rywali.

Ostatecznie Orlen Wisła Płock wygrała przed własną publicznością 25:24 z SC Magdeburgiem, czyli aktualnym mistrzem Niemiec, zdobywcą Klubowego Mistrzostwa Świata i jednym z faworytów do walki o medal Ligi Mistrzów. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie kapitalna dyspozycja nastoletniego bramkarza, który już teraz potwierdza swoje wielkie możliwości. W przyszłości może stać się filarem reprezentacji Polski na lata. Kluczowe interwencje Polaka miały miejsce pod koniec meczu, gdy najpierw obronił rzut karny, a następnie nie dał się pokonać w ostatnich czterech minutach gry.

Zasłużone wyróżnienia

Po meczu Marcel Jastrzębski zebrał zasłużone pochwały i wyróżnienia. Najpierw został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu Orlen Wisły Płock z SC Magdeburgiem. Następnie został wybrany najlepszym bramkarzem 11. kolejki Ligi Mistrzów. Jedna z jego obron znalazła sie na trzecim miejscu w zestawieniu TOP 5 akcji minionej kolejki. Chodzi konkretnie o efektowną obronę strzału z prawego skrzydła, który miał miejsce w ostatniej akcji meczu. Gdyby nie ta interwencja, to spotkanie zakończyłoby się podziałem punktów.