STS KOD PROMOCYJNY

Mateusz Piechowski rozwiązał kontrakt z Wiktorem Stawropol i wyjechał z Rosji

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPiłka ręcznaMateusz Piechowski rozwiązał kontrakt z Wiktorem Stawropol i wyjechał z Rosji

Reprezentant Polski w piłce ręcznej Mateusz Piechowski kilka dni temu rozwiązał za porozumieniem stron kontrakt z rosyjskim zespołem Wiktor Stawropol i powrócił do Polski. To efekt sytuacji na Ukrainie i wojny, którą Rosja wypowiedziała temu krajowi. Wielu zagranicznych zawodników zdecydowało się na opuszczenie zespołów rosyjskich i Polak jest jednym z nich. Obecnie wraz z rodziną przebywa w Polsce i wspólnie z menedżerem szuka innego klubu. 

Polak nie wyobrażał sobie pozostania w Rosji

Na podjęcie decyzji o opuszczeniu Rosji Mateusz Piechowski potrzebował zaledwie kilka dni. Wspólnie z żoną podjął decyzję o tym, że nie może kontynuować swojej kariery w kraju, którego wojska najechały na Ukrainę. Na podobny krok zdecydowało się także wielu innych sportowców zagranicznych z różnych dyscyplin, w tym przede wszystkim z tak popularnych jak: koszykówka, piłka nożna, czy siatkówka. Mateusz Piechowski to 27-letni reprezentant Polski, który barwy Wiktora Stawropol reprezentował od początku obecnego sezonu. 

Brak problemów z rozwiązaniem umowy 

W tej trudnej sytuacji warto docenić otwartość władz rosyjskiego zespołu, które nie robiły Polakowi żadnych problemów i zgodziły się na rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. Z drugiej strony pozostanie Polaka w Rosji, byłoby dużym obciążeniem dla budżetu Wiktora Stawropol w sytuacji, gdy rosyjska gospodarka jest na coraz niższym poziomie, a rubel znacznie stracił na wartości. Mogło okazać się, że klubu nie stać na utrzymywanie zawodnika, a Mateusz Piechowski, zarabiając w rublach, znacznie by stracił. 

Co dalej?

Od powrotu Mateusza Piechowskiego do Polski minęło zaledwie kilka dni, dlatego trudno mówić o tym, gdzie będzie kontynuował swoją karierę. Obecnie wspólnie z menedżerem są w kontakcie z kilkoma klubami, w tym również z zespołami z polskiej ekstraklasy. Ten kierunek również nie jest wykluczony w sytuacji, gdy do zakończenia europejskich rozgrywek zostało już tylko kilka tygodni. Polak chce wrócić do regularnego grania i zachować miejsce w reprezentacji. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...