Mateusz Piechowski rozwiązał kontrakt z Wiktorem Stawropol i wyjechał z Rosji

Strona głównaPiłka ręcznaMateusz Piechowski rozwiązał kontrakt z Wiktorem Stawropol i wyjechał z Rosji

Reprezentant Polski w piłce ręcznej Mateusz Piechowski kilka dni temu rozwiązał za porozumieniem stron kontrakt z rosyjskim zespołem Wiktor Stawropol i powrócił do Polski. To efekt sytuacji na Ukrainie i wojny, którą Rosja wypowiedziała temu krajowi. Wielu zagranicznych zawodników zdecydowało się na opuszczenie zespołów rosyjskich i Polak jest jednym z nich. Obecnie wraz z rodziną przebywa w Polsce i wspólnie z menedżerem szuka innego klubu. 

Polak nie wyobrażał sobie pozostania w Rosji

Na podjęcie decyzji o opuszczeniu Rosji Mateusz Piechowski potrzebował zaledwie kilka dni. Wspólnie z żoną podjął decyzję o tym, że nie może kontynuować swojej kariery w kraju, którego wojska najechały na Ukrainę. Na podobny krok zdecydowało się także wielu innych sportowców zagranicznych z różnych dyscyplin, w tym przede wszystkim z tak popularnych jak: koszykówka, piłka nożna, czy siatkówka. Mateusz Piechowski to 27-letni reprezentant Polski, który barwy Wiktora Stawropol reprezentował od początku obecnego sezonu. 

Brak problemów z rozwiązaniem umowy 

W tej trudnej sytuacji warto docenić otwartość władz rosyjskiego zespołu, które nie robiły Polakowi żadnych problemów i zgodziły się na rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. Z drugiej strony pozostanie Polaka w Rosji, byłoby dużym obciążeniem dla budżetu Wiktora Stawropol w sytuacji, gdy rosyjska gospodarka jest na coraz niższym poziomie, a rubel znacznie stracił na wartości. Mogło okazać się, że klubu nie stać na utrzymywanie zawodnika, a Mateusz Piechowski, zarabiając w rublach, znacznie by stracił. 

Co dalej?

Od powrotu Mateusza Piechowskiego do Polski minęło zaledwie kilka dni, dlatego trudno mówić o tym, gdzie będzie kontynuował swoją karierę. Obecnie wspólnie z menedżerem są w kontakcie z kilkoma klubami, w tym również z zespołami z polskiej ekstraklasy. Ten kierunek również nie jest wykluczony w sytuacji, gdy do zakończenia europejskich rozgrywek zostało już tylko kilka tygodni. Polak chce wrócić do regularnego grania i zachować miejsce w reprezentacji. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Trzy występy w styczniu, a potem…? Plany Meronka na 2023 rok

Adrian Meronk w 2022 grał najlepiej w swojej karierze, ale obecny sezon zapowiada się jeszcze bardziej ekscytująco. Najwięcej mówi się o starcie polskiego golfisty...

Media Curling Club Warszawa zdominował turniej o mistrzostwo PFKC

Trwa walka o odrodzenie polskiego curlingu. Tegoroczne mistrzostwa Polskiej Federacji Klubów Curlingowych zostały zdominowane przez zespoły Media Curling Club Warszawa. Wśród pań triumfowała drużyna...