Strona głównaPiłka ręcznaFenomenalny mecz Polaków z Białorusią. Biało-czerwoni z awansem do kolejnej fazy turnieju

Polscy szczypiorniści rozegrali znakomity mecz z Białorusią i pewnie awansowali do drugiej fazy Mistrzostw Europy rozgrywanych na Węgrzech i Słowacji. Efektowne zwycięstwo sprawiło, że podopieczni Patryka Rombla są pewni awansu jeszcze przed ostatnim meczem grupowym z Niemcami.

Kontrola pojedynku od pierwszego gwizdka

Białorusini zdobyli pierwszą bramkę w tym meczu i było to jedyne prowadzenie rywali Polaków. Od tamtej pory do głosu doszli biało-czerwoni, którzy bardzo szybko wypracowali sobie przewagę kilku punktów. Następnie spokojnie ją utrzymywali, dzięki czemu po pierwszych 30 minutach prowadzili 14:11. W pierwszej połowie doszło do niebezpiecznej sytuacji, w której Michał Olejniczak został znokautowany ciosem bokserskim przez Mikalaja Aliochina. Sędzinie z Francji pokazały Białorusinowi niebieską kartkę za wyjątkowo niesportowe zachowanie. Dzięki temu w drugiej połowie Polakom było jeszcze łatwiej.

Powiększenie przewagi po przerwie

Pierwsze minuty drugiej połowy rozgrywane były gol za gol, dzięki czemu Polacy utrzymywali przewagę. W drugiej części tej partii podopieczni Patryka Rombla podkręcili tempo, dzięki czemu wypracowali sobie nawet dwucyfrową przewagę. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Polaków 29:20, dzięki czemu zapewnili sobie awans do kolejnej fazy turnieju. Najlepszymi strzelcami reprezentacji Polski byli Przemysław Krajewski (7 bramek), Michał Daszek (6), Szymon Sićko (4) i Michał Olejniczak (4). Ostatni ze szczypiornistów odebrał nagrodę za najlepszego gracza meczu.

Polska – Białoruś 29:20 (14:11)

Z Niemcami o pierwsze miejsce w grupie

We wtorek 18 stycznia reprezentanci Polski rozegrają mecz z Niemcami, który rozstrzygnie o tym, kto zajmie pierwsze miejsce w grupie. Polakom do zajęcia pierwszego miejsca wystarczy remis, ponieważ mają lepszy bilans bramek po spotkaniach z Austrią i Białorusią. Mimo wszystko warto walczyć o zwycięstwo, ponieważ wynik meczu z Niemcami zostanie zaliczony do tabeli w drugiej fazie turnieju Mistrzostw Europy. Mecz rozpocznie się 18 stycznia o godzinie 18:00.