STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Polacy otrzymali bolesną lekcję piłki ręcznej od Norwegów. Wysoka porażka na Mistrzostwach Europy

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPiłka ręcznaME piłkarzy ręcznychPolacy otrzymali bolesną lekcję piłki ręcznej od Norwegów. Wysoka porażka na Mistrzostwach...

Reprezentanci Polski w piłce ręcznej doznali wysokiej porażki z faworyzowanymi Norwegami w pierwszym meczu rundy zasadniczej Mistrzostw Europy mężczyzn na Węgrzech i Słowacji. Przewaga Skandynawów widoczna była od pierwszego gwizdka sędziego, a polski zespół praktycznie stracił realne szanse na włączenie się do walki o strefę medalową na tym turnieju.

Tylko kilka minut wyrównanej gry

Początek meczu mógł wskazywać na to, że podopieczni Patryka Rombla będą w stanie sprawić małą niespodziankę i postawić się wyżej notowanym Norwegom. Niestety potrwało to tylko kilka minut do wyniku 6:6. Od tego momentu zdecydowanie wyższy bieg wrzucili Norwegowie, którzy przejęli inicjatywę i stopniowo zaczęli powiększać swoją przewagę. Zdenerwowani biało-czerwoni zaczęli popełniać coraz więcej błędów, z czego od razu korzystali Norwegowie. Efektem tego było zejście na przerwę przy prowadzeniu rywali 21:15. 

Pierwsza połowa pokazała, że o jakąkolwiek zdobycz punktową w tym meczu będzie Polakom bardzo trudno. Początek drugiej połowy był jeszcze trudniejszy. Szczypiorniści z Norwegii utrzymywali bardzo wysoką skuteczność w obronie i z łatwością przedostawali się pod bramkę Polaków. W pewnym momencie strata polskich szczypiornistów wynosiła już 14 bramek i było wiadomo, że będzie to jedna z wyższych porażek biało-czerwonych w ostatnich miesiącach. Ostatecznie Polakom udało się zmniejszyć rozmiary porażki, a mecz zakończył się wynikiem 31:42. Tym samym Polacy zostali pierwszą drużyną na tegorocznych Mistrzostwach Europy, która w jednym meczu straciła ponad 40 bramek. Jednocześnie nasi reprezentanci praktycznie pożegnali się z szansami na awans do strefy medalowej Mistrzostw Europy. 

Najwięcej bramek dla Polski rzucili Arkadiusz Moryto (10) oraz Szymon Sićko (6).

Polska – Norwegia    31:42 (15:21)

W kolejnym meczu ze Szwecją

Już w piątek 21 stycznia Polacy zagrają kolejne spotkanie w ramach rundy zasadniczej. Tym razem rywalem podopiecznych Patryka Rombla będzie inny skandynawski zespół, czyli Szwecja. Drużyna Trzech Koron również stawiana jest w gronie faworytów do walki o awans do strefy medalowej, dlatego zapowiada się kolejne trudne starcie Polaków. Mecz rozpocznie się w Bratysławie o godzinie 18:00.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...