Strona głównaPiłka ręcznaME piłkarzy ręcznychPolacy wygrali z Austriakami. Znakomity początek Mistrzostw Europy w wykonaniu naszych szczypiornistów

Świetnie w tegoroczny turniej Mistrzostw Europy w piłce ręcznej mężczyzn weszli reprezentanci Polski. W swoim pierwszym meczu pewnie pokonali Austrię i ustawili się w dobrej pozycji do walki o wyjście z grupy i awans do drugiej fazy turnieju. Zwycięstwo cieszy, tym bardziej że do ostatnich chwil nie było wiadomo jakim składem będzie dysponował trener Patryk Rombel.

Zawirowania przed meczem

Do ostatniej chwili nie było wiadomo, z jakich zawodników będzie mógł korzystać selekcjoner. Wszystko dlatego, że w ostatnich dniach aż 7. reprezentantów Polski otrzymało pozytywne wyniki testów na koronawirusa. Na szczęście okazało się, że powtórzone przed meczem testy wyszły negatywnie i wszyscy biało-czerwoni byli do gry. Sytuacja jednak mogła negatywnie odbić się na przygotowaniach do meczu i walce o cenne zwycięstwo z Austriakami. W przypadku porażki w tym meczu Polacy mogliby stracić realne szanse na walkę o awans do drugiej fazy turnieju. Po wygranej z Austriakami wydaje się, że losy wyjścia z grupy rozstrzygną się w niedzielę podczas meczu: Polska – Białoruś.

Prowadzenie i kontrola boiskowych wydarzeń

Choć pierwsze dwie bramki w meczu rzucili Austriacy, to następnie do głosu doszli Polacy. Od stanu 5:4 dla biało-czerwonych to oni dyktowali tempo gry i utrzymywali przewagę jednej lub dwóch bramek nad rywalami. Pod koniec pierwszej połowy podopieczni Patryka Rombla podkręcili tempo i udało im się powiększyć przewagę o kolejne trafienia. Ostatecznie na przerwę Polacy schodzili przy prowadzeniu 17:14.

W drugiej części gry bezpieczna przewaga była utrzymywana i wciąż lepiej grali Polacy. O ich zwycięstwie przesądziła przede wszystkim dobra gra w ataku, ponieważ obrona tego dnia nie należała do najszczelniejszych. Sytuację biało-czerwonych skomplikowało wydarzenie z 47. minuty, gdy z czerwoną kartką z boiska wyleciał Szymon Sićko. Ostatecznie Polacy wygrali 36:31, a MVP spotkania wybrany został prawoskrzydłowy Arkadiusz Moryto, którzy rzucił 9 bramek. Ponadto po 6 bramek rzucili: Michał Daszek, Szymon Sićko i Przemysław Krajewski.

Austria – Polska 31:36 (14:17)

W drugim meczu grupy Niemcy wygrali 33:29 z Białorusią. Mecz Polaków z Białorusią zaplanowano na niedzielę 16 stycznia.