Młodzi Polacy wyraźnie gorsi od Portugalczyków

Strona głównaPiłka ręcznaReprezentacje Polski w piłce ręcznejMłodzi Polacy wyraźnie gorsi od Portugalczyków

Reprezentanci Polski w piłce ręcznej w kategorii u-20 nieudanie rozpoczęli Mistrzostwa Europy. W pierwszym meczu zagrali z gospodarzami turnieju Portugalczykami. Młodzi szczypiorniści z Polski byli wyraźnie słabsi od swoich rówieśników z Portugalii. Mecz od początku do końca toczył się pod dyktando gospodarzy, którzy ostatecznie wygrali 41:31. To stawia Polaków w trudnej sytuacji, jeżeli myślą o awansie do dalszej fazy. W pozostałych meczach grupowych zagrają jeszcze z Hiszpanami i Norwegami.

Zadecydowała pierwsza połowa

O wyniku tego meczu zadecydowała pierwsza połowa. Zdecydowanie lepiej wyglądali w niej Portugalczycy, którzy wspierani byli przez swoich kibiców. Biało-czerwoni nie mogli znaleźć odpowiedzi na dobrze dysponowanych rywali i odgryzali im się tylko sporadycznie. Efekty tego widoczne były na tablicy wyników, ponieważ na przerwę Polacy schodzili przy wyniku 11:21. Strata dziesięciu bramek w perspektywie drugiej połowy była nie do obronienia. Znakomicie w zespole gospodarzy występowali nastolatkowie Costa. To bracia, o których talencie rozpisują się czołowe portale poświęcone piłce ręcznej na świecie. Zawodników obserwują najlepsze kluby w Europie.

Początek nie zwiastował tego, że Polacy przegrają aż tak wysoko. Pierwsze kilkanaście minut to kapitalna postawa w bramce Jakuba Ałaja. Dwoił się i troił, jednak im dalej w mecz, tym na większej skuteczności grali Portugalczycy. Gra Polaków posypała się od stanu 9:10. Do końca pierwszej połowy rzucili tylko dwie bramki, przy jedenastu zdobytych przez rywali.

Druga połowa na remis

W drugiej połowie gra się wyrównała, ponieważ Portugalczycy nie musieli już za wszelką cenę podkręcać tempa gry. Ostatecznie ta część zakończyła się remisem 20:20 i Polacy przegrali inauguracyjne spotkanie 31:41. Portugalczycy na ostatnich Mistrzostwach Europy u20 zajęli czwarte miejsce i tym razem ponownie będą faworytami w walce o medale. Zupełnie inne nastroje panują w polskiej kadrze. Po latach nieobecności wróciła ona do europejskiej elity. Zadaniem dla Polaków jest utrzymanie się w gronie najlepszych drużyn Europy przez kolejne lata. Kolejny mecz grupowy biało-czerwoni zagrają w piątek 8 lipca z Hiszpanami. Później czeka ich jeszcze potyczka z Norwegami.

Portugalia – Polska 41:31 (21:11)