Orlen Wisła Płock w ćwierćfinale Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych

Strona głównaPiłka ręcznaLM piłkarzy ręcznychOrlen Wisła Płock w ćwierćfinale Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych

Szczypiorniści Orlen Wisły Płock po emocjonującym pojedynku wygrali w rzutach karnych z francuskim HBC Nantes i awansowali do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Spotkanie miało dramatyczny przebieg, jednak to wicemistrzowie Polski mogą cieszyć się z końcowego zwycięstwa. Pokonali faworyzowanych Francuzów i po raz pierwszy w historii awansowali do najlepszej ósemki Ligi Mistrzów. Tam zmierzą się z SC Magdeburgiem.

Pierwsza połowa z wyraźną przewagą Francuzów

W pierwszym meczu w Płocku padł remis 32:32. To sprawiało, że sprawa awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów pozostawała otwarta. Początek meczu należał jednak do Francuzów i nic nie zapowiadało tego, że płocczanie włączą się do walki. Gospodarze sukcesywnie zwiększali przewagę i po 20. minutach gry prowadzili już 11:5. Do końca pierwszej połowy piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock nieco zmniejszyli straty i na przerwę schodzili przy prowadzeniu rywali 14:11

Odrodzenie Wisły Płock po przerwie

Po zmianie stron oglądaliśmy jednak przebudzenie graczy z Płocka. Zaczęli grać zdecydowanie lepiej, a w bramce skuteczność obron podwyższył Ignacio Biosca. Orlen Wisła Płock szybko doprowadziła do wyrównania, następnie wyszła na prowadzenie. Wicemistrzowie Polski prowadzili już 25:23, jednak w końcówce dali się dogonić. Regulaminowy czas gry zakończył się wynikiem 25:25, a w szeregi Nafciarzy wdarło się niepotrzebne rozluźnienie. Mieli wygrany mecz, jednak dali się dogonić. Doszło do rzutów karnych. Tam szczypiorniści z Płocka wykorzystali wszystkie rzuty, a Ignacio Biosca obronił jeden strzał rywali. Ostatecznie płocczanie wygrali i awansowali do ćwierćfinału Ligi Mistrzów

HBC Nantes – Orlen Wisła Płock 25:25 k. 4:5 (14:11)

SC Magdeburg na drodze Wisły

Już wiadomo, z kim Orlen Wisła Płock zagra w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Przeciwnikami Nafciarzy będą gracze niemieckiego SC Magdeburg. W barwach obecnych mistrzów Niemiec występuje Piotr Chrapkowski. Oba zespoły mierzyły się już w fazie grupowej. W Niemczech Magdeburg wygrał 33:27, a w Płocku było 25:24 dla Wisły. Pierwszy mecz ćwierćfinałowy odbędzie się 10 maja w Płocku. Do najlepszej ósemki rozgrywek już wcześniej awansowała Industria Kielce