STS KOD PROMOCYJNY

Orlen Wisła Płock zbroi się przed kolejnym sezonem. Marcel Jastrzębski i Gergo Fazekas zagrają w Płocku

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPiłka ręcznaOrlen Wisła Płock zbroi się przed kolejnym sezonem. Marcel Jastrzębski i Gergo...

Wicemistrz Polski w piłce ręcznej Orlen Wisła Płock wciąż walczy o mistrzostwo kraju z VIVE Kielce, a także pozostaje w grze o triumf w Lidze Europejskiej. Równolegle od rywalizacji w tym sezonie, włodarze zespołu już myślą o przygotowaniu drużyny do kolejnych wyzwań. W ostatnich dniach kontrakty z Orlen Wisłą Płock podpisali Marcel Jastrzębski i Gergo Fazekas, którzy mają zwiększyć rywalizację w zespole. Zawodnicy związali się z klubem kontraktami, które wejdą w życie z początkiem przyszłego sezonu. 

Wzmocnienie wprost z Węgier

Gergo Fazekas to środkowy rozgrywający, który należy do grona największych talentów węgierskego szczypiornika. Już teraz władze Orlenu Wisły Płock zagwarantowały sobie dwuletnie wypożyczenie zawodnika z zespołu Telekom Veszprem, z potencjalną możliwością definitywnego wykupu. Obecnie zawodnik reprezentuje barwy mniej znanej drużyny Veszpremi KKTF, jednak od przyszłego sezonu będzie pełnoprawnym zawodnikiem Telekomu. Dzięki temu już teraz Wisła Płock mogą wypożyczyć go z tej drużyny i zagwarantować sobie usługi Fazekasa na najbliższe dwa sezonu. 

Węgier ma zaledwie 19 lat, jednak już teraz może liczyć na powołania do seniorskiej reprezentacji swojego kraju. Reprezentuje ją także w turniejach młodzieżowych, gdzie należy do najlepszych zawodników. Nazwisko Fazekas nie jest przypadkowe, ponieważ Gergo jest synem Nandora Fazekasa, który przez lata bronił reprezentacyjnej bramki. 

Nastoletni talent bramkarski w Płocku

Drugim wzmocnieniem na przyszły sezon jest Marcel Jastrzębski. To 19-letni bramkarz, który obecnie występuje w zespole SMS ZPRP Kielce. Marcel Jastrzębski związał się umową z nowym klubem na trzy lata, jednak w kontrakcie znajduje się klauzula umożliwiające jej przedłużenie o kolejne dwa. Młody bramkarz jest wychowankiem Chrobrego Głogów, jednak od trzech sezonów broni barw druzyny z Kielc. Otrzymuje również powołania do reprezentacji Polski. 

Oba transfery Orlenu Wisły Płock to wskazanie na to, że włodarze tego klubu myślą o przyszłości. Młodzi zawodnicy już od początku przyszłego sezonu mają zwiększyć rywalizację w zespole, a być może z czasem staną się jego pierwszoplanowymi postaciami. Póki co Wiśle Płock pozostaje zacięta walke o mistrzostwo Polski, gdzie strata do VIVE wynosi 3 punkty oraz w Lidze Europejskiej, gdzie Płocczanie są już w fazie pucharowej. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...