Patryk Walczak zagra w Lidze Mistrzów EHF. Podpisał kontrakt z RK PPD Zagrzeb

Strona głównaPiłka ręcznaLM piłkarzy ręcznychPatryk Walczak zagra w Lidze Mistrzów EHF. Podpisał kontrakt z RK PPD...

Reprezentant Polski w piłce ręcznej Patryk Walczak podpisał kontrakt z chorwackim RK PPD Zagrzeb. To wielokrotny mistrz Chorwacji, który w przyszłym sezonie ponownie będzie rywalizował w rozgrywkach Ligi Mistrzów EHF. Tym samym Polak po rocznej absencji ponownie powróci do grania w tych elitarnych rozgrywkach. W fazie grupowej RK PPD Zagrzeb będzie rywalizowało m.in. z mistrzami Polski KS Kielce, mistrzami Francji Paris Saint-Germain oraz niemieckim THW Kiel. 

Wicemistrzostwo Portugalii w ubiegłym sezonie

Po sezonie 2021/22 zakończyła się przygoda Patryka Walczaka z Vardarem Skopje. Polak związał się ze Sportingiem Lizbona z Portugalii, w którym spędził ostatni sezon. Razem z tym zespołem sięgnął po wicemistrzostwo kraju i notował bardzo dobre występy. Ostatecznie jego przygoda z drużyną z półwyspu iberyjskiego potrwała tylko rok, po czym zanotował sportowy awans i związał się z chorwackim RK PPD Zagrzeb. 

Co czeka Patryka Walczaka w Chorwacji?

Patryk Walczak występuje na pozycji obrotowego. Po transferze do RK PPD Zagrzeb o miejsce w składzie będzie rywalizował ze Słoweńcem Maticiem Suholeznikiem i Bośniakiem Adinem Fajiciem. Drużyna z Zagrzebia to wielokrotny mistrz Chorwacji i stały uczestnik rozgrywek Ligi Mistrzów od wielu lat. Tym samym zespół będzie rywalizował na wielu frontach, dzięki czemu Patryk Walczak może liczyć na sporą rotację w składzie. Liczymy na to, że wygra rywalizację o pierwszy skład i regularnie będzie zdobywał bramki dla RK PPD Zagrzeb.

Po przenosinach do Chorwacji obrotowy reprezentacji Polski po roku przerwy wróci do elitarnej Ligi Mistrzów EHF. Tam jego RK PPD Zagrzeb będzie grało w grupie A, gdzie rywalizować będzie m.in. z: mistrzem Polski KS Kielce, francuskim Paris Saint-Germain, duńskim Aalborgiem czy też niemieckim THW Kiel. Ponadto w grupie A znalazły się jeszcze: Pick Szeged (Węgry), Kolstad Håndball (Norwegia) i Eurofarm Pelister (Macedonia Północna). Liczymy na to, że Polak będzie motorem napędowym RK PPD Zagrzeb, co przełoży się również na jego dobre występy w kadrze Polski, do której od kilku lat jest regularnie powoływany. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....

Brąz Jowity Wrzesień w zapasach kobiet na Zagrzeb Open

Jowita Wrzesień wywalczyła brązowy medal w zawodach rankingowych Zagrzeb Open w zapasach kobiet. Reprezentantka Polski świetnie zaprezentowała się w kategorii wagowej do 57 kilogramów....