Pewne zwycięstwo Polek na zakończenie eliminacji. Szczypiornistki ze Szwajcarii były bez szans

Strona głównaPiłka ręcznaReprezentacje Polski w piłce ręcznejPewne zwycięstwo Polek na zakończenie eliminacji. Szczypiornistki ze Szwajcarii były bez szans

W ostatnim meczu eliminacji do Mistrzostw Europy w piłce ręcznej kobiet nasze reprezentantki pewnie pokonały przed własną publicznością Szwajcarki. Spotkanie kończące zmagania w grupie 1 odbyły się w Lubinie i faworytkami były biało-czerwone. Stawką tego meczu był przede wszystkim prestiż, bo już wcześniej obie drużyny zapewniły sobie bezpośredni awans na europejski czempionat. W ostatnim spotkaniu Polki wygrały 31:26, a mecz z groźnymi rywalkami był szansą dla trenera Arne Senstada na przegląd kadry.

Zwycięstwo ani przez moment nie było zagrożone

Od początku meczu piłkarki ręczne reprezentacji Polski narzuciły własny styl gry i zdominowały Szwajcarki. Dobrze w spotkanie weszły Aneta Łabuda i Daria Zawistowska, które były skuteczne pod bramką rywalek i łącznie zdobyły aż 14 bramek. Przewaga biało-czerwonych w pierwszych 30. minutach systematycznie rosła. Ostatecznie na koniec pierwszej połowy na tablicy wyników widniał wynik 19:11, a kibice zgromadzeni w hali w Lubinie nie mieli prawa narzekać.

W drugiej połowie Polki nieco zwolniły, dzięki czemu Szwajcarki zmniejszyły straty, choć ani przez moment zwycięstwo drużyny prowadzonej przez Arne Senstada nie było zagrożone. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Polek 31:26. Najwięcej bramek dla biało-czerwonych rzuciły: Daria Zawistowska (9), Aneta Łabuda (7) oraz Karolina Kochaniak-Sala (4).

Polska – Szwajcaria 31:26 (19:11)

Wygrana w grupie z kompletem zwycięstw

Szczypiornistki reprezentacji Polski wygrały swoją grupę z kompletem sześciu zwycięstw. Cztery z nich odniosły na parkiecie w dwumeczach z Litwinkami i Szwajcarkami. Pozostałe dwa zwycięstwa zostały zapisane na konto podopiecznych Arne Senstada po wykluczeniu z rywalizacji Rosjanek. To skutek absencji nałożonych na tę drużynę w związku z agresją zbrojną Rosjan na Ukrainie. Trzecie miejsce w grupie zajęły Litwinki, a na ostatnim miejscu sklasyfikowano Rosjanki.