Piłkarze ręczni Górnika Zabrze blisko II rundy el. Ligi Europejskiej

Autor
Strona głównaPiłka ręcznaLE piłkarzy ręcznychPiłkarze ręczni Górnika Zabrze blisko II rundy el. Ligi Europejskiej

Szczypiorniści Górnika Zabrze udanie rozpoczęli grę w europejskich pucharach. W domowym meczu I rundy eliminacji Ligi Europejskiej pokonali oni 27:19 zespół Amicitia Zurych i są bliżej awansu. Przez całe spotkanie Szwajcarzy byli zespołem wyraźnie gorszym, jednak przed rewanżem nie można ich lekceważyć. W bramce zabrzan świetnie grał Piotr Wyszomirski, a w ataku ukraiński duet Dmytro Ilczenko i Dmytro Artiemienko, którzy rzucili 12 bramek.

Do przerwy blisko remisu

Przed meczem faworytami wydawali się być piłkarze Górnika Zabrze. Od pierwszych minut chcieli pokazać swoją przewagę, jednak w pierwszej połowie szczypiorniści Amicitia Zurych próbowali walczyć jak równi z równym. Póki Szwajcarzy mieli siły, to wynik oscylował w granicach remisu i zabrzanie schodzili na przerwę przy prowadzeniu 11:10. W drugiej połowie różnica na korzyść Górnika Zabrze rosła. Zawodnicy polskiego zespołu bardzo dobrze weszli w drugie 30 minut i wyszli w pewnym momencie już na 24:15. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 27:19, który zdecydowanie przybliża polski zespół do awansu do II rundy eliminacji Ligi Europejskiej. W niej do rozgrywek przystąpią jeszcze MMTS Kwidzyn i KS Azoty Puławy

Górnik Zabrze – GC Amicitia Zurych 27:19 (12:10)

Świetny mecz Wyszomirskiego i ukraińskiego duetu w ataku

Do efektownego zwycięstwa Górnika Zabrze przyczynił się m.in. Piotr Wyszomirski. Były bramkarz reprezentacji Polski grał ze skutecznością obron powyżej 40%. Do tego w ataku dobrze spisywali się Dmytro Ilczenko i Dmytro Artiemienko. Pierwszy rzucił 7, a drugi 5 bramek. Pozwoliło to zabrzanom na zbudowanie dużej przewagi przed rewanżem, który odbędzie się 4 września. Choć przewaga ośmiu bramek wydaje się bezpieczna, to jednak zespołu z Zurychu nie można lekceważyć. Jeżeli gracze Górnika zagrają na swoim poziomie, to zameldują się w II rundzie eliminacji Ligi Europejskiej. Ona zadecyduje o tym, które zespoły awansują do fazy grupowej.