Plan przygotowań Orlen Wisły Płock

Strona głównaPiłka ręcznaLM piłkarzy ręcznychPlan przygotowań Orlen Wisły Płock

Poznaliśmy plan przygotowań szczypiornistów Orlen Wisły Płock do nadchodzącego sezonu. Będzie on niezwykle wymagający, ponieważ ponownie Płocczanie zagrają na trzech frontach. Tym razem do rozgrywek Superligi oraz Pucharu Polski dojdą także mecze w ramach Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Wicemistrzowie Polski powrócą do treningów 19 lipca, a pierwsze mecze towarzyskie rozegrają jeszcze w sierpniu. Jak wygląda plan przygotowań podopiecznych Xaviego Sabate?

Krótka przerwa zawodników

Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock powrócą do treningów już 19 lipca. Oznacza to, że otrzymali zaledwie kilka tygodni wakacji, choć oczywiście wciąż muszą na nich dbać o swoją formę fizyczną i psychiczną. Płocczanie są po wyczerpującym sezonie, gdzie do ostatniego meczu walczyli o Mistrzostwo Polski. Ostatecznie ulegli Łomży VIVE Kielce, jednak udanie zrewanżowali się Kielczanom w finale krajowego Pucharu, który po latach przerwy wrócił do Płocka.

Ponadto zawodnicy Orlen Wisły występowali również w Lidze Europejskiej. Tam doszli do Final Four, gdzie zakończyli zmagania na trzecim miejscu. W związku z tym na parkietach przebywali do samego końca rozgrywek europejskich. 

Treningi na własnych obiektach

Główna część przygotowań szczypiornistów Płocka będzie odbywać się w tym mieście. Sztab szkoleniowy i zawodnicy mają do dyspozycji jedne z najlepszych obiektów treningowych w Polsce, dzięki czemu nie ma potrzeby udawania się na zagraniczne zgrupowania. Oczywiście Płocczanie rozegrają również mecze towarzyskie z zagranicznymi zespołami i w związku z tym udadzą się również na Węgry i do Niemiec. 

Mocni sparingpartnerzy

Zespół Xaviego Sabate rozwija się z roku na rok, a pomocne są w tym potyczki z czołowymi drużynami Europy. Po awansie do Ligi Mistrzów Płocczanie będą toczyli je z dużą regularnością, jednak już w okresie przygotowawczym spotkają się z kilkoma mocnymi zespołami. Orlen Wisła Płock zagra w turnieju towarzyskim w węgierskim Tatabanyi, gdzie wystąpią również takie zespoły jak: Telekom Veszprém HC z Węgier, HC PPD Zagrzeb z Chorwacji oraz gospodarze Grundfos Tatabanya KC.

Ponadto Płocczanie zagrają dwumecz towarzyski w Niemczech z SC DHfK Leipzig. Na krajowym podwórku rozegrają mecze kontrolne z MMTS Kwidzyn oraz Azotami-Puławy (dwukrotnie).

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy piłkarze w historii mistrzostw świata

Reprezentacja Polski 8 razy w historii grała na mistrzostwach świata. Niektóre z tych imprez przeszły nad Wisłą do legendy, o innych kibice woleliby zapomnieć....

Polscy piłkarze w Premier League. Angielska moda na biało-czerwonych

Aż ośmiu polskich zawodników mamy aktualnie w Premier League. Nigdy nie mieliśmy tak licznej, polskiej kolonii w rozgrywkach angielskiej elity. Tamtejsze kluby przekonały się...