Biało-czerwoni powalczą w IHF Beach Handball Global Tour

Strona głównaPiłka ręcznaBiało-czerwoni powalczą w IHF Beach Handball Global Tour

Gdańsk w najbliższych dniach stanie się stolicą światowej piłki ręcznej plażowej. Na Lotos Stadionie Letnim w dniach 1 i 2 lipca zostanie rozegrany inauguracyjny turniej premierowej edycji IHF Beach Handball Global Tour. W stawce zespołów znalazły się żeńska i męska reprezentacja Polski. Poznaliśmy już dokładną rozpiskę spotkań biało-czerwonych, którzy w najbliższych dniach powalczą z innymi czołowymi drużynami świata. 

Czym jest IHF Beach Handball Global Tour?

To zupełnie nowa inicjatywa w światowej piłce ręcznej. Najlepsze reprezentacje świata w plażowej odmianie tego sportu powalczą w cyklu turniejów o miano najlepszej drużyny IHF Beach Handball Global Tour. W pierwszych zawodach męskich i żeńskich będziemy oglądali w Gdańsku po cztery reprezentacja. Poza Polakami swoje drużyny wystawią także: Chorwaci, Niemcy i Hiszpanie. Turnieje w cyklu rozgrywane będą w systemie „każdy z każdym”. Następnie po dwa najlepsze zespoły zagrają w finałach, a dwa najsłabsze powalczą o brązowe medale turnieju. 

Cały cykl zadebiutował z dwuletnim opóźnieniem. Pierwotnie jego inauguracja miała odbyć się w 2020 roku. Niestety plany organizatorom pokrzyżowała pandemia koronawirusa i ostatecznie nic z tych planów nie wyszło. Na szczęście teraz po dwóch latach udało się zorganizować pierwszy turniej IHF Beach Handball Global Tour. Szczypiorniści plażowi powalczą o pierwsze tytuły w Gdańsku, a głównym organizatorem wydarzenia jest Polski Związek Piłki Ręcznej. 

Zagrają najlepsi z najlepszych

W turnieju w Gdańsku zagrają najlepsi z najlepszych. W turnieju kobiet wystąpią Niemki oraz Chorwaci, czyli zespoły, które niedawno wywalczyły tytuły mistrzów świata. Ponadto Hiszpanki zostały wicemistrzyniami globu, a ich reprezentacyjni koledzy skończyli turniej na 7. miejscu. W Gdańsku powinniśmy oglądać wszystkich czołowych graczy z tych drużyn narodowych. 

Plan gier reprezentantek Polski

  • 1 lipca, godz. 12:00 Polska – Hiszpania
  • 1 lipca, godz. 16:00 Polska – Chorwacja
  • 2 lipca, godz. 10:00 Polska – Niemcy

Plan gier reprezentantów Polski

  • 1 lipca, godz. 14:00 Polska – Chorwacja
  • 1 lipca, godz. 18:00 Polska – Niemcy
  • 2 lipca, godz. 11:00 Polska – Hiszpania

Mecze finałowe odbędą się w sobotę 2 lipca w drugiej połowie dnia.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...

Agnieszka Radwańska mistrzynią Australian Open

Agnieszka Radwańska została mistrzynią Australian Open. Polka, która profesjonalną karierę zakończyła w 2018 roku, została zaproszona przez organizatorów Wielkiego Szlema w Melbourne do udziału...