STS KOD PROMOCYJNY

Biało-czerwoni powalczą w IHF Beach Handball Global Tour

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPiłka ręcznaBiało-czerwoni powalczą w IHF Beach Handball Global Tour

Gdańsk w najbliższych dniach stanie się stolicą światowej piłki ręcznej plażowej. Na Lotos Stadionie Letnim w dniach 1 i 2 lipca zostanie rozegrany inauguracyjny turniej premierowej edycji IHF Beach Handball Global Tour. W stawce zespołów znalazły się żeńska i męska reprezentacja Polski. Poznaliśmy już dokładną rozpiskę spotkań biało-czerwonych, którzy w najbliższych dniach powalczą z innymi czołowymi drużynami świata. 

Czym jest IHF Beach Handball Global Tour?

To zupełnie nowa inicjatywa w światowej piłce ręcznej. Najlepsze reprezentacje świata w plażowej odmianie tego sportu powalczą w cyklu turniejów o miano najlepszej drużyny IHF Beach Handball Global Tour. W pierwszych zawodach męskich i żeńskich będziemy oglądali w Gdańsku po cztery reprezentacja. Poza Polakami swoje drużyny wystawią także: Chorwaci, Niemcy i Hiszpanie. Turnieje w cyklu rozgrywane będą w systemie „każdy z każdym”. Następnie po dwa najlepsze zespoły zagrają w finałach, a dwa najsłabsze powalczą o brązowe medale turnieju. 

Cały cykl zadebiutował z dwuletnim opóźnieniem. Pierwotnie jego inauguracja miała odbyć się w 2020 roku. Niestety plany organizatorom pokrzyżowała pandemia koronawirusa i ostatecznie nic z tych planów nie wyszło. Na szczęście teraz po dwóch latach udało się zorganizować pierwszy turniej IHF Beach Handball Global Tour. Szczypiorniści plażowi powalczą o pierwsze tytuły w Gdańsku, a głównym organizatorem wydarzenia jest Polski Związek Piłki Ręcznej. 

Zagrają najlepsi z najlepszych

W turnieju w Gdańsku zagrają najlepsi z najlepszych. W turnieju kobiet wystąpią Niemki oraz Chorwaci, czyli zespoły, które niedawno wywalczyły tytuły mistrzów świata. Ponadto Hiszpanki zostały wicemistrzyniami globu, a ich reprezentacyjni koledzy skończyli turniej na 7. miejscu. W Gdańsku powinniśmy oglądać wszystkich czołowych graczy z tych drużyn narodowych. 

Plan gier reprezentantek Polski

  • 1 lipca, godz. 12:00 Polska – Hiszpania
  • 1 lipca, godz. 16:00 Polska – Chorwacja
  • 2 lipca, godz. 10:00 Polska – Niemcy

Plan gier reprezentantów Polski

  • 1 lipca, godz. 14:00 Polska – Chorwacja
  • 1 lipca, godz. 18:00 Polska – Niemcy
  • 2 lipca, godz. 11:00 Polska – Hiszpania

Mecze finałowe odbędą się w sobotę 2 lipca w drugiej połowie dnia.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...