STS KOD PROMOCYJNY

Polki wyraźne lepsze od Kosowianek. Jest awans na Mistrzostwa Europy!

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPiłka ręcznaReprezentacje Polski w piłce ręcznejPolki wyraźne lepsze od Kosowianek. Jest awans na Mistrzostwa Europy!

Polki pokonały w Zielonej Górze reprezentantki Kosowa i awansowały na mistrzostwa Europy 2024 w piłce ręcznej. Przed własną publicznością biało-czerwone zagrały zdecydowanie lepiej niż na wyjeździe i pewnie wygrały 28:17. Spotkanie od początku do końca toczyło się pod dyktando podopiecznych Arne Senstada. Kilka dni temu w Prisztinie Polki wygrały 34:27.  Z drugiego miejsca w grupie 8 awansowały na turniej mistrzowski. 

Pewna wygrana i przypieczętowanie awansu 

Jeszcze przed tym dwumeczem zdecydowanymi faworytkami do awansu były Polki. Z drużyną Kosowa walczyły one o zajęcie drugiego miejsca w grupie 8, które dawało przepustkę na mistrzostwa Europy. Pierwsze miejsce z kompletem zwycięstw zapewniły sobie Dunki, z którymi Polki stoczyły dwa zacięte spotkania. Później biało-czerwone wygrały 34:27 na wyjeździe w Kosowie i były już tylko o krok od awansu. Potrzebowały do tego dobrej gry w Zielonej Górze. 

Rewanż od początku układał się po myśli podopiecznych trenera Arne Senstada. Polki szybko narzuciły swój styl gry i wypracowały sobie kilka bramek przewagi. Na przerwę biało-czerwone schodziły przy prowadzeniu 15:9 i były już niemal pewne awansu na mistrzostwa Europy. Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Polki szybko odskoczyły o kilka kolejnych goli i na tablicy wyników było 20:10. Następnie w pełni kontrolowały przebieg gry i spokojnie dograły do końca. Wygrały 28:17 i bez większych problemów zameldowały się na mistrzostwach Europy 2024 w piłce ręcznej. W dwumeczu wygrały 62:44. W Zielonej Górze najwięcej bramek rzuciła Magda Balsam (9). 

Polska – Kosowo 28:17 (15:9)

Mistrzostwa Europy odbędą się w listopadzie

Polki spełniły swój obowiązek i po raz szósty z rzędu awansowały na mistrzostwa Europy 2024. Turniej mistrzowski odbędzie się w dniach 28 listopada – 15 grudnia. Drużyny będą rywalizowały na terenie trzech państw: Austrii, Węgier i Szwajcarii. Po raz pierwszy w historii kobiecego turnieju udział w nim wezmą aż 24 reprezentacja. Z pewnością Polki liczą na dobry wynik. W najbliższych tygodniach odbędzie się losowanie grup turniejowych. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...