STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Polki lepsze od Węgierek w meczu towarzyskim

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPiłka ręcznaReprezentacje Polski w piłce ręcznejPolki lepsze od Węgierek w meczu towarzyskim

Szczypiornistki reprezentacji Polski nieoczekiwanie pokonały 31:29 Węgierki w meczu towarzyskim rozgrywanym w niemieckim Heidelbergu. Zdecydowanymi faworytkami tego starcia były rywalki, jednak podopieczne Arne Senstada sprawiły miłą niespodziankę. Najwięcej bramek dla biało-czerwonych rzuciła Aleksandra Olek. W niedzielę Polki zagrają z Niemkami o zwycięstwo w turnieju towarzyskim. 

Cenne zwycięstwo biało-czerwonych

Polki rozpoczęły turniej w niemieckim Heidelbergu od starcia z Węgierkami. To rywalki od lat zaliczane są do najlepszych drużyn w Europie i były zdecydowanymi faworytkami. Z drugiej strony podopieczne Arne Senstada nie raz udowadniały, że stać je na postawienie się wyżej notowanym zespołom. Trener Polski tym razem musiał radzić sobie bez kontuzjowanych Karoliny Kochaniak-Sali i Sylwii Matuszczyk oraz Kingi Achruk, która skończyła reprezentacyjną karierę. Znakomicie spisały się jednak ich zmienniczki, a gra reprezentacji Polski wyglądała bardzo dobrze. 

Cały mecz był niezwykle wyrównany. Do przerwy oba zespoły schodziły przy wyniku 17:17. Dobrze w bramce biało-czerwonych spisywała się Barbara Zima. Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Wciąż toczyła się walka bramka za bramkę. Ostatecznie skuteczniejsze okazały się Polki, które drugą połowę wygrały 14:12, a cały mecz nieoczekiwanie 31:29. Tym samym sprawiły dużą niespodziankę. Najwięcej bramek dla reprezentacji Polski rzuciły Aleksandra Olek (6), Dagmara Nocuń (4) i Natalia Nosek (4). 

Węgry – Polska 29:31 (17:17)

W niedzielę mecz z Niemkami 

W niedzielę Polki zagrają z Niemkami o zwycięstwo w Turnieju Trzech Narodów w Heidelbergu. Obie drużyny wygrały wcześniej z Węgierkami, dzięki czemu biało-czerwone w najgorszym wypadku skończą zmagania na drugim miejscu. Faworytkami niedzielnego starcia będą Niemki, które są wyżej notowane w światowym rankingu, a z Węgierkami wygrały 26:20. Ponadto nasze rywalki miały jeden dzień więcej na regenerację, ponieważ swój pierwszy mecz rozegrały w piątek 3 marca. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...