STS KOD PROMOCYJNY

Polki efektownie rozpoczęły mistrzostwa świata. Iran zdeklasowany!

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPiłka ręcznaReprezentacje Polski w piłce ręcznejPolki efektownie rozpoczęły mistrzostwa świata. Iran zdeklasowany!

Polskie szczypiornistki efektownie rozpoczęły tegoroczne mistrzostwa świata. W pierwszym meczu grupy F pokonały aż 35:15 reprezentację Iranu i potwierdziły swoją wysoką formę. Tym samym niemal zapewniły sobie awans do fazy zasadniczej turnieju. Spotkanie w duńskim Herning od początku do końca toczyło się pod dyktando biało-czerwonych, które kolejne spotkanie rozegrają już za dwa dni z Japonią. 

Przekonujące zwycięstwo Polek 

Faworytki tego meczu były tylko jedne i były nimi Polki. Biało-czerwone w ostatnich tygodniach udanie zaprezentowały się w turnieju towarzyskim Posten Cup w Norwegii oraz dwukrotnie pokonały towarzysko Argentynki. Teraz rozpoczęły grę o stawkę. W pierwszym meczu fazy wstępnej grupy F mierzyły się z Irankami. Mecz odbywał się w duńskim mieście Herning. Od początku do końca tempo w nim dyktowały podopieczne trenera Arne Senstada. 

Rozpoczęło się doskonale, bo Polki długo nie dawały rywalkom zdobyć pierwszej bramki. W naszej bramce dobrze spisywała się Adrianna Płaczek, a w ataku szalały m.in.: Magda Balsam, Daria Michalak i Aleksandra Rosiak. Do przerwy biało-czerwone prowadziły 18:8. Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Wciąż zespołem wyraźnie lepszym były Polki, które z minuty na minutę powiększały swoją przewagę. Ostatecznie skończyło się na 20. trafieniach różnicy. Polki zasłużenie wygrały 35:15 i z przytupem rozpoczęły mistrzostwa świata

Polska – Iran 35:15 (18:8)

Poziom trudności wzrasta

W pierwszym meczu mistrzostw świata Polki mierzyły się z teoretycznie najsłabszą drużyną w grupie F. Teraz poziom trudności wzrasta. W drugiej kolejce w sobotę 2 grudnia podopieczne trenera Arne Senstada zagrają z nieobliczalnymi Japonkami. Zawodniczki te w pierwszej kolejce przegrały 30:31 z Niemkami po zaciętym boju, a przed kilkoma dniami efektownie pokonały Serbki i napsuły sporo krwi Hiszpankom w meczach towarzyskich. Polki czeka trudna przeprawa, jednak liczymy na to, że pójdą za ciosem i odniosą drugie zwycięstwo.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...